Wybierz region

Wybierz miasto

  Boks wraca do Słupska

  Autor: (MM)

  2001-09-25, Aktualizacja: 2004-12-18 01:51

  Strefowy Turniej pięściarski o Puchar Polski dla juniorów i kadetów, w miniony weekend odbył się w Słupsku. Przyjechali zawodnicy z 15 klubów. Wszystkim walkom towarzyszyła zacięta rywalizacja.

  Strefowy Turniej pięściarski o Puchar Polski dla juniorów i kadetów, w miniony weekend odbył się w Słupsku. Przyjechali zawodnicy z 15 klubów.
  Wszystkim walkom towarzyszyła zacięta rywalizacja.  W piątek odbyły się walki ćwierćfinałowe, w sobotę rozegrano dwie serie, w niedzielę walczono o I i III miejsca.


  Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Łukasza Gołębiewskiego z OSiR Chojnice, który otrzymał puchar ufundowany przez Aleksego Antkiewicza (honorowego gościa turnieju).
  W kategorii kadet, w wadze 45 kg pierwsze miejsce wywalczył Maciej Adamiak (Czarni Słupsk). Kamil Gorząd z klubu Pomorzanin Toruń wywalczył pierwsze miejsce w wadze 48 kg. W wadze 51 kg pierwsze miejsce zajął Dawid Biesiadziński ze Startu Włocławek. Wśród zawodników w wadze 54 kg pierwszy był Łukasz Kujawa (Zawisza Bydgoszcz). Jakub Rychert (OSiR Chojnice) zwyciężył w wadze 57 kg. W wadze 60 kg niepokonany był Maciej Tomczak (Halex Elbląg). W kolejnej kategorii wagowej (63,5 kg) zwyciężył Paweł Tejza (Ring Wolny Toruń). W wadze 67 kg niepokonany był Łukasz Gołębiewski (OSiR) Chojnice. Daniel Siarkiewicz z Wdy Świecie był najlepszy w kategorii wagowej 71 kg. Marcin Pryczek z Tygrysa Elbląg był pierwszy w wadze 81 kg.


  Wśród juniorów, pierwsze miejsce w wadze 51 kg zajął Adrian Frąckiewicz z Alteksu Wierzyca Starogard Gdański. Zawodnik gospodarzy, Michał Tarnogrodzki zajął pierwsze miejsce w wadze 54 kg. Marcin Szulc ze Startu Włocławek był niepokonany w wadze 57 kg. Zawodnik Wisły Tczew zwyciężył w kategorii 60 kg. Spośród zawodników w wadze 63,5 kg najlepszy był Łukasz Gołąbek ze Stoczniowca Gdańsk. W kolejnej kategorii (67 kg) zwyciężył Rafał Kochański ze Startu Grudziądz. Paweł Hałas z Czarnych Słupsk był najlepszy w wadze 71 kg. Pierwsze miejsca zajęli Kamiński Maciej, 75 kg (Wda Świecie), Mariusz Ludwiszewski, 81 kg (Start Włocławek), Karol Nawrocki, 91 kg (Stoczniowiec Gdańsk) i Paweł Pryczek (Tygrys Elbląg).
  Imprezie patronował Jerzy Mazurek, prezydent Słupska.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)