Wybierz region

Wybierz miasto

  Lębork. Przy ,okrągłym stole"

  Autor: (rak)

  2000-09-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Ambasadorowie siedmiu krajów spotkali się wczoraj z przedsiębiorcami i władzami powiatu lęborskiego. Zastanawiają się nad inwestowaniem w mieście. Przy ,okrągłym stole" w ratuszowej Sali Rajców zasiedli po jednej ...

  Ambasadorowie siedmiu krajów spotkali się wczoraj z przedsiębiorcami i władzami powiatu lęborskiego. Zastanawiają się nad inwestowaniem w mieście.

  Przy ,okrągłym stole" w ratuszowej Sali Rajców zasiedli po jednej stronie goście z zagranicy, z drugiej miejscowi notable.

  - Ostatnie takie spotkanie w Lęborku, na którym było tak wielu honorowych gości, odbyło się chyba w czasach krzyżackich - żartowali włodarze Lęborka.
  - Liczymy na inwestycje innych krajów, które są zainteresowane lokowaniem kapitału w Lęborku i powiecie. Stąd to dzisiejsze spotkanie - wyjaśnia Andrzej Bladoszewski, wicestarosta.

  Do rozmów przystąpili: Barbara Grabowska z amerykańskiego Dep. Handlu, Ewa Kurzyńska ze State of Illinois, konsulowie z Grecji, Ukrainy, Peru, Holandii, Rumunii i Białorusi oraz przedstawiciele wydawnictw niemieckich i szwedzkich.
  Po wstępnych rozmowach, cztery lęborskie przedsiębiorstwa, między innymi Szymgar i Krabpol podpisały umowy o współpracy z przedsiębiorcami z Niemiec i USA.


  Fot. Tomasz Siebert

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)