Wybierz region

Wybierz miasto

  Słupsk. Matka chce 80 tys. za śmierć syna

  Autor: (JJ)

  2000-06-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Nie doszło do porozumienia pomiędzy matką ofiary i rodziną zabójcy przed Sądem Okręgowym w Słupsku. Ewa Sz. żąda za śmierć syna Rafała 80 tys. zł i dożywotniej renty.

  Nie doszło do porozumienia pomiędzy matką ofiary i rodziną zabójcy przed Sądem Okręgowym w Słupsku. Ewa Sz. żąda za śmierć syna Rafała 80 tys. zł i dożywotniej renty.

  - Syn pomagał w utrzymania rodziny, teraz nasza sytuacja finansowa jest bardzo trudna - mówiła w sądzie Ewa Sz. - poza tym ta tragedia wpłynęła na pogorszenie mojego zdrowia psychicznego.
  - Zaproponowaliśmy 40 tys. zł, jako zaspokojenie wszelkich roszczeń - mówi Wiesław Petke, pełnomocnik pozwanego. - Wydaje mi się, że jest to rozsądna kwota.

  Do tragedii doszło 13 sierpnia 1998 roku. Na stację benzynową, gdzie Rafał Sz. wraz z dwoma kolegami pili piwo przyjechał samochód. Wysiadł z niego 23-letni lęborczanin, Rafał P., ochroniarz pracujący w jednej z łebskich dyskotek i mistrz Polski w wyciskaniu 200-kilogramowej sztangi. Na żartobliwą uwagę Rafała Sz.: - Pakernia przyjechała, odpowiedział bardzo gwałtownie. Podbiegł do niego i zaczął go bić. W skutek odniesionych ciosów młody mężczyzna zmarł. Sprawca śmierci Rafała Sz. został skazany na 11 lat więzienia i obecnie odsiaduje wyrok. To właśnie z nim matka ofiary sądzi się o odszkodowanie.

  - Ostatnie spotkanie na tej sali zakończyło się optymistycznie - rozpoczął wczorajszą rozprawę w Sądzie Okręgowym w Słupsku sędzia. - Dzisiaj mieliśmy spisać tylko warunki ugody.

  Nie doszło jednak do porozumienia pomiędzy stronami. - 40 tys zł to jest śmieszna suma - skomentowała powódka. - Mogę zrezygnować z renty, ale żądam 80 tys zł odszkodowania.
  Sprawa została przełożona na wrzesień. Do tego czasu biegły na podstawie kart leczenia psychiatrycznego Ewy Sz. będzie musiał orzec, czy zły stan psychiczny matki ofiary jest stanem stałym, czy przejściowym. Od tego będzie zależeć wysokość odszkodowania.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)