Wybierz region

Wybierz miasto

  Słupsk. Prokurator wśród przedszkolaków

  Autor: Sebastian Ferens

  2000-08-04, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Sprawa ciągnęła się prawie 3,5 miesiąca. W końcu 31 lipca ją umorzono. Do ,bójki" doszło w przedszkolu w Smołdzinie w grupie sześciolatków. Przed leżakowaniem jedna z dziewczynek wyznała swojemu koledze, że ...  Sprawa ciągnęła się prawie 3,5 miesiąca. W końcu 31 lipca ją umorzono.
  Do ,bójki" doszło w przedszkolu w Smołdzinie w grupie sześciolatków. Przed leżakowaniem jedna z dziewczynek wyznała swojemu koledze, że ,śmierdzą mu nogi". W jego obronie stanął inny chłopiec, który popchnął ją. Dziecko upadło i uderzyło się w głowę. Poszkodowana już w przedszkolu skarżyła się wychowawczyni, że źle się czuje. Wieczorem wymiotowała i rodzice odwieźli ją do szpitala.

  Rodzice postanowili skierować sprawę do prokuratury twierdząc, że wychowawczyni nie dopilnowała dzieci przez co zaniedbała swoje obowiązki.
  - Dla mnie od początku nie było sprawy - mówi Lucyna Nowakowska, dyrektor przedszkola. - Wychowawczyni to nienaganna pracownica i była na miejscu zdarzenia. W pracy z dziećmi takie sytuacje się zdarzają.

  Prokuratura wyjaśniając sprawę zmuszona była przesłuchać dziewięć osób. Opinie wydali także lekarz medycyny sądowej i biegły psycholog, którzy stwierdzili, że dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń.

  Dzieci w trakcie rozmów stwierdziły, że lubią siebie nawzajem i panią wychowawczynię. Po zebraniu wszystkich materiałów prokuratura umorzyła sprawę. Stwierdzono, że nauczycielka nie popełniła przestępstwa, a sprawa nadaje się dla sądu cywilnego.
  Czy takie sprawy powinny trafiać do prokuratury?
  - Każdy ma prawo do sprawiedliwości, a do nas należy ocena prawna - mówi Beata Szafrańska, rzecznik prokuratury.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)