Co jest grane? Co jest grane?

(© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Instytut Pedagogiki i Pracy Socjalnej AP w Słupsku oraz Stowarzyszenie Żywa Kultura organizują w dniu 26 listopada br. konwent pn. Co jest grane?, który tematycznie związany będzie z grami komputerowymi.

O tym, że gry komputerowe są dzisiaj medium równie popularnym jak kino czy telewizja nie trzeba nikogo przekonywać, jednak samo granie w gry uchodzi za rozrywkę pozbawioną walorów edukacyjnych. Ambicją organizatorów jest nie tyle zachęcić do grania, ile do refleksji nad kulturą gier komputerowych, zaś nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi na ich doniosłe kulturowe i edukacyjne znaczenie.
W ramach imprezy odbędą się wykłady, jakim towarzyszyć będzie wystawa „Archeologia gier komputerowych”, w ramach której będzie można nie tylko obejrzeć, ale i zagrać na zabytkowych komputerach i konsolach, np. ZX Spectrum, Atari, Comodore, PlayStation. Wystawę zainaugurują wykłady: Gry komputerowe jako sztuka, (dr Łukasz Androsiuk, adiunkt w Instytucie Pedagogiki i Pracy Socjalnej, Stowarzyszenie Żywa Kultura) oraz Ewolucja gier komputerowych (Krzysztof Przygoda, Stowarzyszenie Żywa Kultura).
W spotkaniu udział wezmą uczniowie i nauczyciele ze słupskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Impreza odbędzie się w dniu 26 listopada o godz. 12:00 w sali 114 przy ul. Boh. Westerplatte 64 w Słupsku.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!