Tadeusz Cymański Tadeusz Cymański

Tadeusz Cymański (© Wojciech Barczyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tadeusz Cymański, europoseł PiS, nie będzie kandydował na prezydenta Gdańska. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma dwóch "kandydatów na kandydata" - Jacka Kurskiego, europosła, oraz Kazimierza Koralewskiego, szefa klubu gdańskich radnych PiS.

Trzy kandydatury na prezydenta Gdańska - Kurskiego, Koralewskiego i Cymańskiego - zatwierdził wcześniej specjalną uchwałą zarząd okręgowy PiS. W niedzielę tę decyzję potrzymała rada regionalna partii. Ale Tadeusz Cymański, członek rady regionalnej PiS, sygnalizował od jakiegoś czasu, że walka o prezydenturę Gdańska mu się nie uśmiecha. W niedzielę poinformował, że rezygnuje z niej.

- W niespodziewany sposób zostałem europarlamentarzystą, mam trudny egzamin 5-letni, chcę się z tym zmierzyć - tłumaczył Cymański.

W ubiegłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Cymański został wpisany na pomorską listę PiS, ale dopiero na piątym miejscu. Miał wabić wyborców, ale niespodziewanie zdobył najwięcej głosów spośród kandydatów tej partii, kilkakrotnie więcej niż Hanna Foltyn-Kubicka, "jedynka" PiS. Cymański objął mandat w Brukseli.

Na placu boju o zastąpienie Pawła Adamowicza w gdańskim magistracie zostali zatem Kurski i Koralewski.

Ten pierwszy powiedział tydzień temu, na okręgowym zjeździe PiS, jasno: "Byłem, jestem i będę związany z Gdańskiem i mam zamiar kandydować na prezydenta". Później jednak, w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim", tonował tę wypowiedź.

- To nie jest jeszcze żadna decyzja, tylko potwierdzenie gotowości. Podtrzymuję gotowość, skoro mnie partia prosi, na razie nieoficjalnie oczywiście, kandydowania na prezydenta Gdańska, gdyby nie znaleziono lepszego kandydata - mówił. Dodał, że "najwyższe czynniki w partii" namawiają go do tego, ale on sam się nie pali.

Inaczej do sprawy podchodzi Kazimierz Koralewski.

- Chciałbym wystartować w tych wyborach - przyznaje radny. - Obecnie kandydatem numer 1 jest jednak Jacek Kurski. Ja jestem w odwodzie.

Więcej o potencjalnych kandydatach do fotela prezydenta Gdańska i ich szansach przeczytasz w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Polski Dziennika Bałtyckiego"

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

głosuje na PIS (gość)

Kawa na ławe...program żenujacy...p.Cymański nie musi być z cieciem Grasiem na TY ale chce a ja nie chce słuchać p.Cymańskiego....niech sie p.uczy lepiej j.angielskiego i nie bedzie musiał podlizywać sie cieciowi....wstyd....wstyd....!!!!!!!!!!!! Tomek Adamek do walki idzie z tekstem ...pamietaj skad przyszedłeś....p.Cymański ....przed kawa na ławe ...skad przyszedłeś!!!!!

OlaBoga (gość)

królik (gość) 2010-02-22 20:15 napisał: - \"jeszcze nikt nie spełnił tylu obietnic co Wy\". To pod adresem obecnych władz Gdańska. No więc, nie wiem, królik, czy zrozumiesz to, co zaraz przeczytasz. Otóż podobnie jak twój guru Jarek, jak się nie pomylisz - prawdy nie powiesz. On też mówił, że nikt go nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Myślę, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak chwalisz pana Adamowicz i jego ekipę!? A poza tym, chcę Ci powiedzieć, że używanie wulgaryzmów w swoich opiniach na temat innych osób (tak typowe dla PiSowców), jest niegrzeczne, że nie powiem; jest oznaką zwykłego chamstwa. I właśnie dlatego PORZĄDNI ludzie mają już po dziurki w nosach urodzonych i wychowanych \"na salonach\". Czy też jesteś z tej półki? Czy z innego podwórka?

abc (gość)

Mam nadzieję, że Jacuś będzie widoczną klęska PISuaru nie tylko w Gdańsku, ale w całej Polsce.

olugin (gość)

Jeden i drugi to dno totalne!! adamowicz ruszyl Gdańsk, dobrze mni sie w nim żyje.

j. (gość)

Kto zostanie PREZYDENTEM naszego grodu nie wiemy. Powinien mądrze gospodarzyć ten wyb rany.

Obserwator (gość)

Gdańszczaninie, nie znasz polityków, w tym bagnie Cymański to wyjątek, to porządny człowiek.

Prowadzący (gość)

Wałęsa na prezydenta, i będzie juz kompletna kompromitacja, będą go kombinatorzy z PO wodzić za nos i wszystko gra. Buahahaha. Bose Antki rzadzą buahahaha. Detroit buahahaha.

Krytyk (gość)

To byłaby szansa na pozbycie się nieudacznika Adamowicza, co powinno być naczelnym celem jesiennych wyborów w Gdańsku. Kurski ma nazbyt duży elektorat negatywny zaś Koralewski jest po prostu za słaby.
Gdańskowi potrzebny jest rozważny gospodarz a takim byłby Płażyński, nie ważna jest tu przynależność partyjna. Jeżeli PiS będzie się upierał przy swoim, to przegra, a chyba nie na tym mu zależy!

as (gość)

Lubisz dziury w drogach? No to głosuj na PA. On ma jeszcze plik pomysłów ale nie na dziury w drogach i inne istotne rzeczy. On marzy tylko o pomnikach. Nasze dzieciaki emigrują z Gdańska. Będzie tu jak Detroit....