Salus Przedecz - Polonia Środa Wlkp. 25:25 [WIDEO, ZDJĘCIA]

GB
Remisem 25:25 zakończył się ostatni mecz w sezonie zasadniczym, rozegrany przez szczypiornistów z Przedcza. W hali sportowej MOSiR w Kole UKS Salus Przedecz podejmował zespół Polonii Środa Wlkp.

Podopieczni Edwarda Dereszewskiego przystąpili do spotkania bez podstawowego zawodnika – Wiktora Zasady, który został ukarany przez Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej karą odsunięcia od 4 spotkań. Do drużyny wrócił po kontuzji pleców Paweł Banasiak.

Średzki zespół od pierwszego gwizdka wyszedł z indywidualnym kryciem do najlepszego strzelca przedeckiej drużyny – Kamila Bieńka. Pierwsza połowa meczu, to walka bramka za bramkę. Żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej części gry, zarysowała się nieznaczna przewaga zespołu ze Środy Wielkopolskiej i to oni schodzili do szatni z 2-bramkowym prowadzeniem (12:14).

W drugiej połowie nie do zatrzymania był Adam Nowakowski – zdobywca 10 bramek. Goście kilkukrotnie wychodzili na 2-bramkowe prowadzenie, jednak przedeccy zawodnicy walczyli do końca. W 59 minucie z rzutu karnego trafił Kamil Bieniek i na tablicy wyników pojawił się wynik 25:25. Zespołowi ze Środy Wielkopolskiej nie udało się już trafić do bramki gospodarzy.

Po końcowym gwizdku wszyscy zawodnicy z Przedcza wybiegli na środek hali, wspólnie świętując największy sukces w historii klubu. Przystępując do tego spotkania Salus miał 1 punkt przewagi nad zespołem ze Środy Wielkopolskiej. Drugie miejsce w lidze daje zawodnikom UKS Salus Przedecz prawo udziału w turnieju barażowym o awans do 2 ligi.

Salus Przedecz - Polonia Środa Wlkp. 25:25

UKS Salus Przedecz: Damian Michalski, Adam Adamczewski: Mateusz Dopierała (4), Karol Janicki, Michał Szymczak, Paweł Banasiak (1), Dawid Hoang Van (6), Michał Maziarz (2), Damian Kacprzak, Adam Nowakowski (10), Kamil Bieniek (2), Marcin Nowakowski, Marek Olczak, Rafał Czyżnikowski, Bartosz Kupczyk.

Kolo.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!