Gdynianie udanie kończą występy w tym roku. Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2:0

Piotr Wiśniewski
Grzegorz Mehring
Tegoroczne występy gdynianie kończą zwycięstwem. Podopieczni Petra Nemca wygrali z Sandecją 2:0. Arka zrewanżowała się więc gościom z Nowego Sącza za porażkę z trzeciej kolejki. Bramki dla żółto-niebieskich zdobywali: Piotr Kuklis oraz Mirko Ivanovski.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU ARKA GDYNIA - SANDECJA NOWY SĄCZ

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 - Kuklis (50), 2:0 - Ivanovski (61)

Arka: Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz, Kowalski, Benat, Jarzębowski, Kuklis (76' Niedziela), Flis (90+1' Słowiński), Arifović (55' Ivanovski).

Sandecja: Różalski - Fechner, Berliński, Frohlich, Woźniak, Jędrzejowski (83' Szeliga), Burkhardt, Gawęcki, Makuch (65' Janić), Chmiest (64' Wiśniewski), Aleksander.

Żółta kartka: Wiśniewski (Sandecja).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Widzów: 6100.

90+2 min. - Koniec meczu. Arka - Sandecja 2:0.

90+1 min. - Kibice pytają "gdzie jest orzeł?".

90 min. - Mecz potrwa jeszcze 120 sekund. Zmiana w Arce. Słowiński za Flisa.

90 min. - Kibice Arki świętują zwycięstwo swojej drużyny.

89 min. - Ivanovski na spalonym.

87 min. - Strzelał Aleksander, na posterunku Szlaga, który obronił uderzenie napastnika gości.

87 min. - Po dośrodkowaniu Kowalskiego piłka wychodzi poza boisko.

85 min. - Goście próbują atakować. Defensywa Arki nie popełnia jednak większych błędów.

83 min. - Zmiana w szeregach Sandecji. Szeliga za Jędrzejowskiego.

82 min. - Flis mógł zdobyć trzecią bramkę dla Arki. Zawodnik żółto-niebieskich uderzył w plecy jednego z obrońców.

82 min. - Szlaga odważnie wychodzi z bramki i zażegnuje niebezpieczeństwo.

81 min. - Żółtą kartką ukarany Bartosz Wiśniewski.

78 min. - Akcja gości przerwana, gdyż na spalonym znalazł się Aleksander.

76 min. - Niedziela za Kuklisa. Na stadionie gromkie: "dziękujemy!".

74 min. - Ivanovski do Radzewicza, ten z powrotem do Macedończyka. Strzał Mirko jednak bardzo niecelny.

73 min. - Grę do własnej bramki wznowi Szlaga.

71 min. - Niecelne uderzenie Jędrzejowskiego.

71 min. - Radzewicz z wolnego wprost w nogi obrońców Sandecji.

69 min. - Ivanovski pada w polu karnym. Gwizdek sędziego milczy.

68 min. - Ivanovski na spalonym.

65 min. - Podwójna zmiana w Sandecji. Wiśniewski za Chmiesta oraz Janic za Makucha.

64 min. - Przy próbie interwencji Jarun omal nie skierował piłki do własnej bramki.

61 min. - 2:0 dla Arki!! Ivanovski w swoim trzecim kontakcie z piłką zdobył bramkę. Macedończyk otrzymał prostopadłe podane od Flisa, pognał z piłką na bramkę rywala i skutecznym strzałem pokonał Różalskiego.

60 min. - Udana indywidualna akcja Jędrzejewskiego, który mijał arkowców jak tyczki.

58 min. - Akcję Arki rozpoczął Marcin Radzewicz, następnie odegrał piłkę do Benata, a ten uruchomił Kowalskiego, którego podanie zostało zastopowane przez gości.

56 min. - Podane do Aleksandra, szybszy bramkarz Arki.

55 min. - Pierwsza zmiana w Arce. Arifovicia zastępuje Mirko Ivanovski.

53 min. - W pole karne centrował Burkhardt, a tam zanurkowało kilku jego kolegów, lecz bez efektu.

50 min. - Arka obejmuje prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kowalskiego piłkę do siatki klatką wepchnął Piotr Kuklis. To siódme trafienie pomocnika gdynian w tym sezonie.

48 min. - Kuklis prostopadle w pole karne, ale jego zamiarów nie odczytał żaden z kolegów z zespołu.

46 min. - Początek drugiej połowy.

45 min. - Koniec pierwszej połowy. Arka - Sandecja 0:0.

44 min. - Dośrodkowanie Radzewicza omal nie zakończyło się bramką dla Arki. Piłka szybowała w pole karne, żaden z arkowców nie zdołał jej przeciąć i futbolówka minęła bramkę Rożalskiego.

43 min. - Kibice Arki głośno domagają się bramki.

40 min. - Fatalne zagranie Ensara Arifovicia. Arifović stojąc w polu karnym źle odegrał piłkę do Kuklisa.

39 min. - Sprytna podcinka Jarzębowskiego do Arifovicia. Bośniak był jednak na pozycji spalonej.

37 min. - Akcja gości prawą stroną, które kończy nieudane dośrodkowanie w pole karne żółto-niebieskich.

35 min. - Burkhardt uderzył w sam środek bramki Szlagi.

34 min. - Benat bliski powodzenia! Czech odważnie wpadł z piłką w pole karne, zdecydował się na strzał. Piłka minimalnie obok słupka!

32 min. - Rzut rożny dla gości nie przyniósł zagrożenia pod bramką Arki.

30 min. - Jęk zawodu na trybunach. Kowalski płasko w pole karne, a tam w ostatniej chwili zawodników Arki uprzedził obrońca Sandecji, który wybił piłkę na rzut rożny.

29 min. - Kibice pomagają jak mogą piłkarzom. "Nasza Areczka ole!".

27 min. - Ładny crossowy przerzut Jarzębowskiego do Kowalskiego, ten w pole karne, ale do piłki nie dopadł Arifović.

25 min. - Kibice Arki "pozdrawiają" zarząd.

23 min. - Na pierwszy rzut oka wydaje się, że na trybunach jest 4 tysiące widzów. Dokładne dane odnośnie frekwencji podamy w trakcie relacji.

21 min. - Kowalski widać nie wszedł jeszcze w ten mecz.

19 min. - Ładna akcja gospodarzy rozegrana z pierwszej piłki. W finalnym momencie Kowalski podał w nogi obrońcy gospodarzy.

17 min. - Gra toczy się na połowie Arki. Sandecja nie potrafi jednak zagrozić bramce strzeżonej przez Macieja Szlagę.

14 min. - Po rzucie rożnym piłka wylądowała pod nogami Jakuba Kowalskiego, który uderzył nad bramką. Gdynianie mają przewagę, grają lepiej, ale Różalski jak na razie nie skapitulował.

12 min - Piłkę ładnie przyjął Arifović. Strzał już jednak nie był tak precyzyjny.

10 min. - Podniosła się wrzawa na trybunach. Flis stanął oko w oko z bramkarzem Sandecji, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

9 min. - Gdynianie próbowali rozmontować obronę gości podaniami z pierwszej piłki, ale Radzewicz podał w nogi zawodnika gości

7 min. - To powinno być 1:0 dla gdynian. Z kilku metrów strzelał Flis, ale nogami jego strzał zablokował Różalski.

6 min. - Rzut wolny dla Arki. Do piłki podszedł Kowalski, ale uderzył w mur. Poprawka niecelna.

3 min. - Bardzo niecelny strzał Burkhardta. Nad stadionem opady deszczu, a na trybunach "Hej Arka gol!".

1 min. - Zapachniało golem! Dośrodkowywał Radzewicz, piłkę przedłużył Arifović, a uderzenie głową Mazurkiewicza broni golkiper gospodarzy. W tej sytuacji obrońca gdynian był jednak na spalony.

1 min. - Początek meczu w Gdyni. Rozpoczęli gospodarze.

**************************************************************************************

Aktualizacja 19.37

Spiker wyczytuje skład Arki, a na trybunie tory "ole!".

Aktualizacja 19.32

Gdynianie chcą zrewanżować się Sandecji za porażkę z czwartej kolejki. W Nowym Sączy gospodarze wygrali 3:0, a katem Arki okazał się Arkadiusz Aleksander.

Aktualizacja 19.29

Piłkarze jeszcze na murawie. Ostatnie przebieżki, podania i po chwili zawodnicy powinni udać się do szatni.

Aktualizacja 19.21

Trybuny powoli zapełniają się, ale frekwencja nie powala na kolanach. Czyżby ostatni mecz Arki w tym roku nie cieszył się dużym zainteresowaniem?

Aktualizacja 19.10

Wyniki w tej kolejce ułożyły się dla Arki fatalnie. W przypadku zwycięstwa gdynianie pozostaną na ósmym miejscu, ale za ich plecami dwa zespoły, które mogą wyprzedzić żółto-niebieskich w tabeli, czyli Warta i Sandecja.

Aktualizacja 19.06

Arka i Sandecja rozpoczęły już rozgrzewkę. Na stadionie garstka ludzi, ale pewnie gdyński obiekt zapełni się równo z pierwszym gwizdkiem.

Aktualizacja 19.03

W składzie goście zagra trzech zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Arki: Filip Burkhardt, Marcin Chmiest oraz Arkadiusz Aleksander. Ten ostatni w pierwszym meczu obu zespołów zdobył trzy bramki.

Arka zagra w składzie: Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Kuklis, Jarzębowski, Kowalski, Benat, Flis - Arifović.

Ławka rezerwowych: Juszczyk, Niedziela, Czoska, Kasperkiewicz, Słowiński, Ivanovski, Brodziński.

Sandecja: Różalski - Woźniak, Berliński, Frohlich, Fechner - Makuch, Burkhardt, Gawęcki, Jędrzejowski - Chmiest, Aleksander.

Ławka rezerwowych: Kozioł, Midzierski, Janic, Leśniak, Szczepański, Szeliga, Wiśniewski.

Przeczytaj zapowiedź meczu:**Komfortowa sytuacja Arki przed meczem z Sandecją**

W najbliższy poniedziałek odbędzie się losowanie par 1/4 finału Pucharu Polski. Ceremonię będzie można obejrzeć na antenach nSport i TVN Turbo. Transmisja o 20.30. Gdynianie mogą trafić na: Gryf Wejherowo, Ruch Zdzieszowice, Legię Warszawa, Wisłę Kraków, Lecha Poznań, Ruch Chorzów oraz Śląska Wrocław.

Dobra wiadomość napłynęła z Ustki. Rezerwy gdyńskiej Arki wygrały z Jantarem 5:0 na pożegnanie tego roku. Bramki dla gdynian zdobywali: Surdykowski (trzy), Budziński i Mokwa po jednej.

Skład Arki II: Szromnik - Wilczyński, Haberka, Robakowski, Kowol - Rysiewski, Budziński, Brzuzy (66' Mokwa), Szwoch (58' Kazimierczak), Wojowski (80' Róg) - Surdykowski (80' Patelczyk).

- Przed wyjazdem odbędziemy wspólnie dwa treningi, więc cudów trudno się spodziewać. Natomiast zawsze taka zmiana działa mobilizująco na zespół i tak jest też w naszym przypadku. Nie rozmawiałem z Chmiestem i Aleksandrem o sobotnim meczu, bo przecież razem w Gdyni nie graliśmy. Dla mnie podróż nad morze będzie miała sentymentalny charakter, bo przecież nie ukrywałem, że dobrze się w Gdyni czułem. Jak wyjdę na boisko, to może i łza się w oku zakręci… Postaram się zagrać jak najlepiej. Liczę na to, że mecz będzie emocjonujący, ciekawy dla kibiców, a wynik będzie sprawą otwartą. Wszak punktów w równym stopniu potrzebują obie drużyny - powiedział Filip Burkhardt na łamach "Dziennika Bałtyckiego". "Bury" powraca na stare śmieci i jak sam podkreśla jest to dla niego podróż sentymentalna.

- Od początku było takie założenie, że to Marcin jest tym nr 1. Oczywiście poprzez pracę na treningach walczymy o swoje miejsce w drużynie, w klubie. Ja byłem na początku nr 3 . Dostałem szansę od trenera, ale znam swoje miejsce w szyku. Walczę na treningach i pracuję o to aby zyskać zaufanie. Szanuje swoich konkurentów do gry w bramce, ale to trener ostatecznie decyduje o tym kto zagra, a my musimy się temu podporządkować - mówi Maciej Szlaga, obecny numer jeden w bramce Arki w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubowej.