Gryf Słupsk piąty w finale Lotos Junior Cup w Gdańsku

Robert Gębuś
Gryf Słupsk zajął piąte miejsce
Gryf Słupsk zajął piąte miejsce w finale turnieju Lotos Junior Cup. To najwyższe miejsce wśród klubów regionu słupskiego.

Nie pierwszy rok Gryf Słupsk współpracuje z Lechią Gdańsk, ale od roku działa w Słupsku Akademia Piłkarska gdańskiego klubu. Cztery grupy piłkarskie w rocznikach 2002-2005 dostało szansę szkolenia na wyższym poziomie i bliskiego kontaktu z profesjonalnym futbolem. Kolejny rocznik zostanie włączony do programu w tym roku, a pierwsze owoce współpracy obu zespołów można było zauważyć podczas ostatniego finału Lotos Junior Cup, rozgrywanego 28 czerwca na gdańskiej PGE Arenie. Dwunastoletni juniorzy słupskiego Gryfa zajęli w silnie obsadzonym turnieju piąte miejsce.
-To najwyższe miejsce spośród wszystkich zespołów z naszego regionu – mówi Tomasz Sznigirewicz, koordynator projektu „Biało-zielona przyszłość z Lotosem”. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Lechią Gdańsk. Widać już tego efekty.
Gryf Słupsk wyszedł z grupy i dotarł do ćwierćfinału, gdzie uległ zwycięzcy turnieju, Lechii Gdańsk 0:1. W walce o piątą lokatę pokonał Chojniczankę Chojnice 3:1. W finale turnieju Lechia Gdańsk pokonała Starogard Gdański 1:0.
-To był doskonale zorganizowany turniej – mówi Tomasz Sznigirewicz. - Młodzi zawodnicy mogli poczuć atmosferę zawodowego futbolu. Wychodzili przez tunel, który w meczach ekstraklasy czy reperentacji pokonują zawodowi piłkarze, a kiedy odegrano hymn Ligi Mistrzów, nie tylko zawodnikom, ale i trenerom przeszły ciarki po plecach - dodaje.