Jest szansa dla wodnego ambulansu w Ustce

Wszystko wskazuje na to, że Ustka będzie się starać o wodny ambulans. Taka wodna karetka zapewni bezpieczeństwo wypoczywającym w kurorcie turystom.

Pomysłodawcą projektu jest samorząd pucki, który stara się o dwa takie wodne ambulanse. Do Ustki trafiłby jeden taki pojazd. Jego wyposażenie nie będzie sie różnić od nowoczesnych karetek pogotowia.Dla turystów i mieszkańców regionu słupskiego zakup tego bogato wyposażonego sprzętu byłby wielkim ułatwieniem. Pomysłowi są przychylne władze Ustki.

- Dla naszego regionu jest to kapitalna sprawa - mówi Marek Kurowski, wiceburmistrz Ustki. - Znacznie ułatwiło by to dotarcie z pomocą w miejsca trudno dostępne jak na przykład Poddąbie, gdzie wysokie klify uniemożliwiają dotarcie tradycyjnej karetce.

Wodna karetka będzie stacjonowała w Ustce przez cały rok. W gestii samorządu leży by zapewnić jej oraz obsługujących ją ratowników medycznych odpowiednią bazę.

- W ramach komunalizacji portu planujemy przejąć tzw. "czerwoną szopę" czyli budynek po byłej Stacji Ratowników po zachodniej stronie Ustki - mówi Kurowski. - Tam mogłaby stacjonować karetka wodna, a zatrudnieni przez pogotowie ratownicy mięliby miejsca do odpoczynku.

Projekty powinny zostać złożone u wojewody do maja. Wstępne założenia przewidują, że na usteckie wody karetka wypłynie w sezonie letnim w 2011, choć niewykluczone, że stanie się to wcześniej.

- Wszystko zależeć będzie jednak od pieniędzy - mówi Mariusz Żukowski, kierownik słupskiego pogotowia. - Szacowany koszt takiego ambulansu to pomiędzy 500, a 700 tys. złoty.

  • Polska Dziennik Bałtycki

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane