Secesyjne kamienice w Słupsku wymagają remontu Secesyjne kamienice w Słupsku wymagają remontu

Secesyjne kamienice w Słupsku wymagają remontu (© RG)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Niespełna 6 mln zł przeznaczył w tym roku słupski magistrat na remonty budynków komunalnych.Pieniędzy potrzeba minimum dwa razy tyle.

Słupskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej szacuje wydatki na około 12 mln. Na remont czeka większość budynków zarządzanych przez PGM, w tym 400 zabytków znajdujących się w jego zasobach.
W związku z ograniczonym budżetem nie ma jeszcze jednoznacznej decyzji, które kamienice zostaną wyremontowane.
- Plan remontów leży w urzędzie - mówi Mariusz Junak, dyrektor ds. ekonomicznych w PGM. - Będzie on przedmiotem dyskusji na najbliższej sesji. Do tego czasu nie chciałbym się wypowiadać.
Jednak na remont czekają nie tylko budynki komunalne. Odnowienie należy się m.in. secesyjnej zabudowie w centrum Słupska w obrębie ulic Wyspiańskieg i Niemcewicza. Niestety o remoncie tych budynków decydują wspólnoty mieszkaniowe.
- Nie ma dobrej woli ze strony wspólnot - mówi otwarcie Zdzisław Daczkowski, konserwator zabytków. - Ja również chciałbym, żeby te kamienice były wyremontowane. To jednak na razie tylko marzenia. Niektóre z budynków będziemy chcieli objąć wpisem do rejestru zabytków. Teraz możemy tylko uświadamiać właścicieli.
Więcej na temat remontów słupskich kamienic we wtorkowym papierowym wydaniu Polska. Dziennik Bałtycki.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: