Kamienice w sercu Słupska popadaja w ruinę

Niespełna 6 mln zł przeznaczył w tym roku słupski magistrat na remonty budynków komunalnych.Pieniędzy potrzeba minimum dwa razy tyle.
Secesyjne kamienice w Słupsku wymagają remontu
 RG

Słupskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej szacuje wydatki na około 12 mln. Na remont czeka większość budynków zarządzanych przez PGM, w tym 400 zabytków znajdujących się w jego zasobach.
W związku z ograniczonym budżetem nie ma jeszcze jednoznacznej decyzji, które kamienice zostaną wyremontowane.
- Plan remontów leży w urzędzie - mówi Mariusz Junak, dyrektor ds. ekonomicznych w PGM. - Będzie on przedmiotem dyskusji na najbliższej sesji. Do tego czasu nie chciałbym się wypowiadać.
Jednak na remont czekają nie tylko budynki komunalne. Odnowienie należy się m.in. secesyjnej zabudowie w centrum Słupska w obrębie ulic Wyspiańskieg i Niemcewicza. Niestety o remoncie tych budynków decydują wspólnoty mieszkaniowe.
- Nie ma dobrej woli ze strony wspólnot - mówi otwarcie Zdzisław Daczkowski, konserwator zabytków. - Ja również chciałbym, żeby te kamienice były wyremontowane. To jednak na razie tylko marzenia. Niektóre z budynków będziemy chcieli objąć wpisem do rejestru zabytków. Teraz możemy tylko uświadamiać właścicieli.
Więcej na temat remontów słupskich kamienic we wtorkowym papierowym wydaniu Polska. Dziennik Bałtycki.

  • Polska Dziennik Bałtycki

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane