Po jakich studiach najdłużej będziesz bezrobotny? Tych kierunków unikaj jak ognia! [RAPORT]

Po jakich kierunkach studiów jest największe ryzyko zostania bezrobotnym? Przedstawiamy dane procentowe, czyli procent czasu, w którym przeciętny absolwent był bezrobotny w pierwszym roku po dyplomie (100% = 1 rok). Badanie przeprowadzono na przykładzie kierunków oferowanych przez uczelnie w Poznaniu. Zobaczcie kierunki, na których nie opłaca się studiować. Kliknij w zdjęcie, by przejść do tekstu.
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

17.10.2018, 11:09

Duża większość ludzi z mojego roku z leśnictwa pracuje

13.10.2018, 10:21

Wszystkie kierunki po Uniwerku Frycza Modrzewskiego - !!

12.10.2018, 15:19

Widzę że Uniwersytet Adama Mickiewicza kształci bezrobotnych ;)

09.10.2018, 12:50

Filologia słowiańska o kierunku bułgarystyka. Można być po tych studiach chronicznie bezrobotnym lub wykonywać pracę zupełnie nieodpowiednią do poziomu i kierunku wykształcenia (często taką, którą mógłby wykonywać ktoś, kto w ogóle nie ma matury a nawet z samą podstawówką). Sam jestem doktorem filologii (bułgarystyka) i po utracie pracy w PAN nie mogę przez wiele lat odzyskać zatrudnienia i nawet Grodzki Urząd Pracy w Krakowie nic nie może pomóc i jedynie odnotowuje w kartotekach" kwalifikacje nieprzydatne na lokalnym rynku pracy".

02.10.2018, 17:56

uffuff

02.10.2018, 13:49

kto zrobił ten raport? to jest jakaś mega bzdura :)))

30.07.2018, 12:22

to fałszywe wyobrażenie informatyki; prawdziwa informatyka ( Politechnika Warszawska, UW) to szansa na pracę na całym świecie, trzeba tylko dostać się a potem skończyć ( matematyka, matematyka i jeszcze raz matematyka w różnych odsłonach).Pozdrawiam

12.07.2018, 09:17

Witam! Kanika studia inżynierskie I stopnia na kierunku Tester Oprogramowania możesz podjąć w oddziałach WSB w: Gdańsku, Gdyni oraz we Wrocławiu. Więcej informacji o nim oraz warunki rekrutacji poznasz na naszej stronie https://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Dodam, że jeśli zapiszesz się na studia w terminie do 16 lipca to będziesz mógł zaoszczędzić dzięki promocji 1000 zł: 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia

28.06.2018, 09:34

Ja wybrałam informatyka w biznesie, konkretnie specjalizacje "analityk bezpieczeństwa informacji" . Po tym nie będę miała problemu ze znalezieniem pracy.

27.06.2018, 00:29

A ja jednak pójdę za ciosem i będę, mam nadzieję, studiować kierunek informatyczny. Ktoś z Was wie, gdzie znajdę taki kierunek jak tester oprogramowania?

23.06.2018, 22:21

Informatyka? To chyba ktoś musi mieć kompletnie dwie lewe ręce, przegrać całe studia w CSa i cierpieć na totalną izolację społeczną, by być po tym bezrobotnym. A gdzie jakieś klasyczne pierdziologie stosowane jak filozofia, historia, filologia polska, europeistyka, socjologia (i tak dalej, i tak dalej)...?

22.06.2018, 14:04

Jakiś kretyński ranking. Informatyka i bezrobocie? A w tym "rankingu" nie ma takich "pożądanych na rynku pracy" kierunków jak pedagogika, marketing i zarządzanie czy kulturoznawstwo. Coś autor ZSN za bardzo ściemnia, albo za dużo ćpa.