"Podróżą każda miłość jest..." już 19 lutego w księgarniach "Podróżą każda miłość jest..." już 19 lutego w księgarniach

(© organizator)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

„Pewnego dnia żyła sobie rodzina...” – tak zaczyna się wiele bajek. Taki też jest początek książki „Podróżą każda miłość jest”.

Życie jej autorki rzeczywiście było bajką. Wraz z mężem adoptowała trójkę dzieci i stworzyła szczęśliwą rodzinę. Choć Iwona już nie żyje, książka spisana przez nią, rodzinę i przyjaciół stanowi fascynującą opowieść o trudach i urokach życia. On – kanadyjski biznesmen, emigrant polityczny z 68 roku, właśnie wrócił do kraju po dwudziestoletniej przerwie. Ona – znakomita dziennikarka. Po godzinnej znajomości decydują się na ślub i są szczęśliwym małżeństwem przez dwadzieścia jeden lat. Nie mogą mieć swoich dzieci, więc decydują się na adopcję rodzeństwa w wieku 3, 5 i 7 lat. Osiem lat po tym jak w ich rodzinie pojawiają się dzieci, Iwona umiera po długiej chorobie.„Podróżą każda miłość jest" to niezwykle ciepła opowieść rodzinna napisana z wyjątkowym humorem i dystansem. Na książkę składają się opowieści o wspólnym życiu – w tym książka „Bociany przylatują zimą", fragmenty listów autorki i jej rodziny, wspomnienia przyjaciół, wypisy z bloga Iwony, który bił rekordy popularności. Jak pisze Krzysztof Topolski – „Zawsze będziemy Rodziną, choć Iwona odeszła. Bo Żaba [tak była nazywana Iwona – przyp. red.] siedzi sobie koło jakiejś dziurki w niebie, na leżaku, oczywiście kolorowym, i patrzy, czuwa, żeby nie stała się nam krzywda".Książka może stanowić również nowoczesny poradnik wychowawczy. Iwona oraz jej mąż pokazują, jak pokonywać codzienne problemy i odkrywać radość w zwyczajnych chwilach. „Podróżą każda miłość jest"to jedna z niewielu pozycji na rynku, która tak szczegółowo i szczerze podejmuje wątek adopcji. Książka napawa optymizmem i podnosi na duchu. To obowiązkowa pozycja dla rodziców, małżeństw, wychowawców, a przede wszystkim świadectwo niezwykłego, spełnionego życia autorki.Iwona Jurczenko-Topolska z wykształcenia była prawniczką, pracowała jako dziennikarka, ale jak sama przyznała, ciężka pracę poznała dopiero wraz z pojawieniem się trójki dzieci. W 2005 roku wydała książkę „Bociany przylatują zimą". Zmarła w 2011 roku. Już 19 lutego br. w księgarniach pojawi się „Podróżą każda miłość jest". 

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!