Pomorska Rada Regionalna PiS-u zadecydowała że kandydatem na urząd marszałka województwa z ramienia tej partii będzie Piotr Zwara. Zarząd Województwa w poniedziałek poda się do dymisji, bo marszałek Jan Kozłowski obejmie mandat posła do Parlamentu Europejskiego za Janusza Lewandowskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku zostanie wybrany nowy marszałek.

Kandydatem na to stanowisko - zarekomendowanym przez Zarząd Regionu Platformy Obywatelskiej i klub radnych PO w sejmiku - jest dotychczasowy wicemarszałek Mieczysław Struk.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wiele widzący i wiedzący (gość)

Stolem-Zwara to syn starego Zwary rozumiesz!!!!!!Tak było jest i bedzie!!!!!!

wiele widzący i wiedzący (gość)

Stolem-Zwara to syn starego Zwary rozumiesz!!!!!!Tak było jest i bedzie!!!!!!

JA (gość)

To kim w końcu trzeba być, albo co mieć aby zostać wybranym do władz województwa pomorskiego lub władz miejskich. Trzeba być Kaszubem-Polakiem, Kaszubem-Niemcem, Kaszubem-Rasistą czy Kaszubem-Oportunistą???
No bo Ja jestem tylko 100% Polakiem-Katolikiem i z powyższych wypowiedzi wynika, że nie mam szans w Pomorskim....................no bo jak ta ofiara losu, nie należę nawet do żadnej korporacji, na przykład prawniczej!!
Czy Pomorskie to jeszcze województwo w Polsce czy już tylko Euroregion???

Gienek (gość)

TRzeba powiedzieć że jako Kaszuba i b.zwolennik Po uważam ten ruch PISu za bardzo dobry i zByczkowskim stworzyliby dobry duet obaj mają Kaszubskie korzenie i dobre prawnicze podstawy do pracy w samorządzie a nie jak Struck magister awf od koziołków i były Prlowski naczelnik gminy wstyd mi za moją byłą partie.

kociewiak (gość)

Zwara nie ważna z jakiej jest gość parti ważne żeby wygonił ludzi (kaszubów) którzy cały czas mieszają typu L.Czarnobaj

Kunio (gość)

To jest jedyny rozsądny kandydat na Marszałka. Dramatem jest to, że i tak nie ma szans w głosowaniu. Czyli wszystko zostanie po staremu czyli "ogórki po kartusku" (lobbowanie Kaszubów działa jak nic!)

as (gość)

stracony mój głos był na SLD. Sami się unicestwili. SLD stał się frakcją PO. Jeszcze poprą Struka pewnie...

MY (gość)

To my juz w jastarni opilim mietka zwycięstwo a wy teraz nam z jakimś pisowcem kombinujeta.

Zenon (gość)

To najlepszy kandydat! Jego największą (jedyną) zaletą jest to , że nie lubi pewnego murzyna na stanowisku w Gdańsku.