Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Port w Ustce: Żurawik zyska nowe życie

opr. As
Materiał prasowy
Jest szansa, aby w porcie usteckim powstało Centrum Żeglarstwa. Mieściłoby się w zabytkowym żurawiku z 1936 roku, który przez wiele lat pełnił zgodnie z przeznaczeniem funkcję przeładunkową.

Skąd pomysł na Centrum Żeglarstwa?

Miasto Ustka w niedługim czasie zamierza przystąpić do realizacji projektu stworzenia Centrum Żeglarstwa na terenach portowych.

- Pomysł realizacji projektu narodził się w efekcie rozmów ze środowiskiem żeglarskim. Naszym głównym celem jest podniesienie atrakcyjności usteckiego portu przez rewitalizację zdegradowanego budynku żurawika oraz zakup pływających pomostów cumowniczych. Liczymy, że realizacja poszerzy możliwość uprawiania żeglarstwa w Ustce i ułatwi dostęp do oferty klubów żeglarskich działających w porcie - informuje Jarosław Teodorowicz, naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego i Integracji Europejskiej w Urzędzie Miasta Ustka.

W żurawiku znajdzie się informacja turystyczna dla żeglarzy, biuro klubu żeglarskiego, sala wykładowa, toalety z wejściem zewnętrznym dla wszystkich turystów i żeglarzy korzystających z nabrzeża. Dodatkowo na przylegającym placu możliwa będzie drobna naprawa sprzętu żeglarskiego. Tak więc lokalne kluby żeglarskie zyskają miejsce prowadzenia zajęć szkoleniowych, żeglarze i turyści będą mieli bezpośredni dostęp do informacji, map, materiałów o regionie, poprawią się warunki sanitarne dla odwiedzających ustecki port. Realizacja projektu przewidziana jest na przyszły rok.

Zobacz także:
Podglądamy prace związane z remontem usteckiego portu [ZDJĘCIA]

Oferta dla turystów i mieszkańców obszaru

Jarosław Teodorowicz zapewnia, że oferta Centrum zostanie skierowana nie tylko do lokalnej społeczności, ale również do turystów odwiedzających Ustkę od strony morza.

- Udostępnienie miejsc do cumowania jachtów rozładuje tłok przy nabrzeżach i poprawi warunki stacjonowania, Ustka awansuje w rankingu przystani żeglarskich, co wpłynie na poprawę konkurencyjności turystycznej miasta.
Służyć temu ma pomost pływający o długości 80 m, w skład którego wejdzie 10 pomostów cumowniczych (Y-bomów) - dodaje Teodorowicz.

Wsparcie finansowe

Całkowita wartość projektu to około 1 050 000 zł z czego 720 000 zł stanowi dofinansowanie ze Słowińskiej Grupy Rybackiej.

od 7 lat
Wideo

Burze nad całą Polską

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto