(© Archiwum Polska Press Grupa)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Próbna matura 2015/2016 z Operonem rozpoczęła się 24 listopada. Egzaminy próbne potrwają do piątku 27 listopada. Pierwszego dnia przyszli maturzyści mierzą się z egzaminem z języka polskiego. ARKUSZE+ODPOWIEDZI na gieldamaturalna.pl

Próbna matura z Operonem - język polski podstawowy - tematy:Temat 1. Rozum - siła człowieka czy źródło pychy prowadzącej do klęski? Rozważ problem, analizując podany fragment i odwołując się do wybranego dramatu antycznego oraz innego tekstu kultury.

Temat 2. Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij.

***

Pierwszy dzień matury próbnej z wydawnictwem Operon to wtorek. Uczniowie tych liceów i techników, które zgłosiły chęć udziału w próbnym egzaminie, zmagają się w pierwszej kolejności z językiem polskim.

W środę przed nimi egzamin z matematyki, w czwartek - z języka obcego, a w piątek z przedmiotu dodatkowego (do wyboru jest chemia, fizyka, geografia, WOS i historia) . Próbne matury zaczynają się o godz. 9.00.

Próbną maturę z Operonem pisze 38 tys. 533 uczniów z w województwa pomorskiego. Egzaminy odbywają się w 1181 pomorskich szkołach. W całej Polsce do próbnej matury przystępuje 200 tys. uczniów.

– Formuła naszego egzaminu w zasadzie nie odbiega od procedury stosowanej w trakcie egzaminu państwowego – mówi Joanna Dudek z Operonu. – Przykładamy do tego szczególną wagę, bo zdajemy sobie sprawę że taki rodzaj „próby generalnej” pozwala oswoić się z nietypową sytuacją. Dostarczamy do szkoły wydrukowane arkusze i namawiamy do realizowania wytycznych, które upodobnią próbną maturę do egzaminu państwowego. Dla uczniów oznacza to, że na egzamin przychodzą elegancko ubrani, sala jest udekorowana, pokazują dowód osobisty przed wejściem na salę i losują miejsce.– wyjaśnia.

Ogłoszenie wyników egzaminu, szczegółowe raporty dla szkół oraz rankingi ogólnopolskie i wojewódzkie szkół będą dostępne 22 stycznia 2016 r., jednak maturzyści będą mogli sprawdzić, czy udzielili poprawnych odpowiedzi już kolejnego dnia. ARKUSZE i ODPOWIEDZI będą dostępne w Internecie, m.in. na platformie www.gieldamaturalna.pl.

24.11.2015 (wtorek)
PRÓBNA MATURA Z OPERONEM – JĘZYK POLSKI – POZIOM PODSTAWOWY I POZIOM ROZSZERZONY - 09:00 - Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym (170 minut)
14:00 – Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (180 minut)

25.11.2015 (środa)
PRÓBNA MATURA Z OPERONEM – MATEMATYKA – POZIOM PODSTAWOWY I POZIOM ROZSZERZONY - 09:00 – Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (170 minut)
14:00 – Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (180 minut)

26.11.2015 (czwartek)
PRÓBNA MATURA Z OPERONEM – JĘZYK OBCY
09:00 – Egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)
14:00 – Egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

27.11.2015 (piątek)
PRÓBNA MATURA Z OPERONEM – PRZEDMIOTY DODATKOWE
09:00 – Egzamin z przedmiotów dodatkowych (180 minut)


Jak przygotować się do matury 2016?Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!