Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Spotkanie odbędzie 10 marca się w czytelni przy ul. Grodzkiej 3. Rozmowę z autorem poprowadzi dr Bronisław Nowak. Początek o godz. 18.

Książka ta stanowi niezwykle cenne źródło wiedzy na temat historii lotnictwa w Słupsku w latach 1912 – 1945. Zostały w niej przedstawione zagadnienia związane z budową i funkcjonowaniem wojskowej stacji lotniczej w okresie I wojny światowej, rozwojem lotnictwa sportowego oraz komunikacyjnego podczas dwudziestolecia międzywojennego, a także z działaniami jednostek Luftwaffe, stacjonujących na lotniskach Stolp-West oraz Stolp-Reitz w latach 1936 – 1945.

Na szczególną uwagę zasługują rozdziały poświęcone problematyce funkcjonowania słupskich ośrodków szkolenia personelu latającego (m.in. FFS E Stolp-West, JFS 3, JG 103, I./KBVS 2), walkom bombowców nurkujących, operujących we wrześniu 1939 roku nad Pomorzem, a także działaniom niemieckiego lotnictwa transportowego i myśliwskiego w 1945 roku.Tekst uzupełniają tabele, mapy oraz 135 unikatowych fotografii.

Mateusz Kabatek (l. 29) - prawnik, mieszka i pracuje w Słupsku, od lat pasjonuje się historią lotnictwa na szeroko pojętym Pomorzu. W 2011 r. wspólnie z ks. Robertem Kulczyńskim, wydał publikacje „Lotnicza Historia Ziemi Pilskiej 1910-1945”.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lotnik kryj się! (gość)

Na fejsbuku 28 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego napisali, że książkę można kupić poprzez sklep internetowy wydawnictwa. A jak wpiszesz kod FloggerFan2016 to jest podobno o 10 zł taniej i przesyłka gratis. Tutaj jest link do tego wpisu: https://pl-pl.facebook.com/floggerfan i do tego sklepu http://stratusbooks.com.pl/sklep/index.php?p222

Rzeczywiście wygląda na bardzo ciekawą. Jestem ciekaw opinii. Ma ją już może ktoś?

Więcej na temat: