Zajęcia w przedszkolu wpływają na rozwój dzieci

Zajęcia w przedszkolu wpływają na rozwój dzieci (© KT)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miesięczny pobyt dziecka w przedszkolu to średnio koszt około 400 zł. Koszty pobytu dziecka w przedszkolu mogą ulec niewielkim zmianom od września 2010 roku.

Za pobyt dziecka w przedszkolu miejskim nr 1 przy ul. Kilińskiego 33 trzeba zapłacić 170 zł miesięcznie, a dzienna stawka żywieniowa wynosi 5 zł. Dodatkowo rodzice wpłacają na radę rodziców 60 zł rocznie i miesięcznie w zależności od grupy 5 zł lub 10 zł za rytmikę. Dzieci bezpłatnie uczestniczą w zabawach z językiem angielskim, muzykoterapii, zajęciach tanecznych i gimnastyce korekcyjnej. Atutem jest duży plac zabaw.
Przedszkole nr 2 mieści się w starej kamienicy na ul. Zamkowej 6. Opłata stała w tym przedszkolu wynosi 176 zł, a stawka żywieniowa to 5 zł. Składka na radę rodziców to koszt 120 zł w skali roku. Dodatkowo 150 zł kosztuje roczne uczestnictwo dziecka w zajęciach z rytmiki. Za angielski zapłacić trzeba 25 zł miesięcznie. Nieodpłatnie dzieci uczestniczą w zajęciach logopedycznych, a w najmłodszych grupach prowadzone są zabawy z językiem angielskim.
Opłata stała w przedszkolu nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta 62 a wynosi 210 zł. Stawka żywieniowa to 5 zł za każdy dzień. Na radę rodziców wpłaca się rocznie 230 zł. - W tej opłacie mieści się składka na radę rodziców i rytmikę - mówi Urszula Przeździecka, dyrektor placówki. - To odpowiednio 150 zł i 80 zł. Ponadto rodzice płacą po 26 zł miesięcznie za zajęcia z języka angielskiego i tańce. Zaletą przedszkola nr 3 jest jego kameralność.
W przedszkolu nr 4 płacimy miesięcznie 200 zł, a stawka żywieniowa to 5 zł. Koszt czterech miesięcy nauki języka angielskiego wynosi 105 zł. Dodatkowo płatne są tańce i rytmika. Przedszkole należy do Klubu Czytających Przedszkoli i wprowadza wiele innowacji pedagogicznych.
Na ul. Niemcewicza zlokalizowane jest przedszkole nr 5, w którym opłata stałą to 195 zł, a dzienna stawka żywieniowa wynosi 4,40 zł. Rada rodziców to roczny koszt 120 zł, z czego 60 zł przeznaczanych jest na rytmikę. Dodatkowo płatne są tańce - 24 zł miesięcznie i angielski - 25 zł miesięcznie. - Mamy także żyjącą stronę internetową - podkreśla Iwona Sudakiewicz, dyrektor przedszkola nr 5. - Na bieżąco zamieszczamy na niej wszystkie informacje związane z wydarzeniami w naszym przedszkolu.
W przedszkolu nr 6 na ul. Wandy za miesięczny pobyt dziecka zapłacimy 190 zł. Stawka żywieniowa wynosi 4,80 zł, a na radę rodziców należy wpłacić 80 zł. Dodatkowo miesięcznie 10 zł kosztuje rytmika, 26 tańce , a pół roku nauki angielskiego kosztuje 105 zł.
Opłata miesięczna 190 zł obowiązuje w przedszkolu miejskim nr 7 na ul. Wileńskiej. Wyżywienie to 5 zł dziennie i po 26 zł miesięcznie za zajęcia z angielskiego rytmiki i tańca. Składka na radę rodziców opiewa na kwotę 120 zł rocznie.
Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 8 przy ul. Wiatracznej 10 to jedyna tego typu placówka w mieście. Zlokalizowana w nowoczesnym budynku pozbawionym barier architektonicznych. Znajduje się tu sala doświadczania świata, gabinety specjalistyczne psychologa, logopedy i rehabilitanta. Prowadzona jest między innymi terapia teatrem i rytmika . Miesięczny pobyt w przedszkolu kosztuje 211 zł, a dzienna stawka żywieniowa to 4,90 zł. Dodatkowo płatne są zajęcia z angielskiego i tańca towarzyskiego.
W przedszkolu nr 9 na ul. Sportowej opłata stała wynosi 175 zł, dzienna stawka żywieniowa 4,60 i 160 zł rada rodziców, z której opłacana jest rytmika. W grupie maluszków nieodpłatnie prowadzone są zajęcia z angielskiego. Za dodatkowy angielski należy zapłacić 26 zł, a za tańce od 18 do 20 zł.
W przedszkolu nr 10 od wielu lat opłata stała wynosi 177 zł, a stawka żywieniowa to 4,80. Dodatkowo płatne są tańce i angielski po 26 zł miesięcznie. Składka na radę rodziców to 210 zł płatne w trzech ratach. Z innowacji w przedszkolu prowadzona jest terapia pedagogiczna.
Przedszkole nr 11 to przedszkole ekologiczne. Opłata w nim wynosi 195 zł. Za jednodniowe wyżywienie należy zapłacić 5 zł i 130 zł na radę rodziców. Dodatkowe zajęcia płatne miesięcznie to angielski 25 zł, rytmika 15 zł, tańce 24 zł i taekwondo 22 zł.
Na ul. Wiatracznej działa przedszkole nr 15. Tu opłaty to 180 zł opłaty stałej , 5 zł dzienne wyżywienie i 180 zł rada rodziców, z której finansowana jest rytmika. Miesięcznie po 26 zł trzeba także przeznaczyć na angielski i tańce. Wprowadzanych jest tu wiele innowacji. Od 2003 roku w przedszkolu wydawany jest "Kwartalnik przedszkolny".
W przedszkolu nr 19 opłata stała to 190 zł, a stawka żywieniowa wynosi 4,50 zł. Na radę rodziców w dowolnych ratach należy wpłacić 130 zł rocznie. Dodatkowo płatne są angielski i warsztaty rytmiczno teatralne "Pinokio".
- Umowy podpisywane są bezpośrednio pomiędzy rodzicem, a firmą prowadzącą zajęcia - wyjaśnia Mirosława Mazurkiewicz, dyrektor placówki. - W ramach nieodpłatnych zajęć prowadzona jest m. in. rytmika i audycje muzyczne.
Przedszkole " Promyczek" nr 23 to placówka patronacka Joannitów, dzieki temu dzieci mogą nauczyć się zagadnień związanych z pierwszą pomocą przedmedyczną. Tu opata stała wynosi 172 zł, stawka żywieniowa to 5 zł, a składka na radę rodziców zamyka się w kwocie 120 zł. Dodatkowo zapłacić należy za angielski, tańce i rytmikę.
Przedszkole Miejskie nr 24 im. Słupskiego Niedźwiadka Szczęścia w swej ofercie ma bezpłatne zajęcia z logopedii i gimnastykę korekcyjną. Opłata stała wynosi w nim 180 zł, rada rodziców 120 zł, a dzienne wyżywienie 4,8 zł. Płatne zajęcia to angielski, tańce i karate.
Przedszkole nr 25 im. Kubusia Puchatka, choć prowadzi dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w cenie 28 zł miesięcznie swoim wychowankom proponuje codzienne zajęcia z angielskiego nieodpłatnie. W ramach pracy przedszkole realizowanych jest wiele programów edukacyjnych , w tym plastyka, rytmika i naturalna nauka czytania. Opłata stała to 215 zł, stawka żywieniowa to 4,80 zł, a na radę rodziców należy wpłacić 150 zł.
W przedszkolu miejskim nr 31 im. Bajkowej Krainy opłata stała wynosi 210 zł. Stawka żywieniowa to 4,8 , a rada rodziców to roczny koszt 150 zł. Dodatkowy koszt około 30 zł. miesięcznie to angielski i tańce. W ramach pracy przedszkola prowadzone są m. in. zajęcia logopedyczne i gimnastyka korekcyjna. Przy przedszkolu znajduje się duży ogród .
Opłata w przedszkolu nr 32 "Tęczowa Dolina" miesięcznie wynosi 215 zł, a stawka żywieniowa to 5,50 zł. Rada rodziców to roczna opłata rzędu 200 zł. Dodatkowo płatne są zajęcia z angielskiego, rytmiki i tańców.
Oprócz przedszkoli miejskich w Słupsku funkcjonują także przedszkola prywatne. Muzyczne przedszkole Do-Re-Mi za swoje usługi pobiera na chwilę obecną opłatę 260 zł. Jednak od września opłata wzrośnie. W tą kwotę wliczone są codzienne zajęcia muzyczne i dwa razy w tygodniu angielski. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 6,0 zł.
W niepublicznym "Bajkowym Przedszkolu" na ul. Rybackiej za 450 zł miesięcznie bez dodatkowych opłat dzieci mają gwarancję pełnego wyżywienia oraz zajęć m. in z angielskiego i rytmiki.
W przedszkolu prywatnym "Miś" na ul. Deotymy czesne wynosi 300 zł, a stawka żywieniowa 8 zł. W koszt czesnego wliczone są zajęcia z angielskiego, gimnastyki i rytmiki.
Anglojęzyczne Przedszkole Prywatne "Zielona Dolina" oferuje w ramach 310 zł czesnego codzienne zajęcia z angielskiego z polskim i angielskim lektorem, zajęcia taneczne, rytmikę, gimnastykę, zajęcia teatralne i plastyczne i naturalną naukę czytania. Dzienna stawka żywieniowa to 9 zł.
W "Mądrym Maluchu" czesne wynosi 390 z, a stawka żywieniowa to 7,50 zł. W ramach czesnego prowadzone są wszystkie zajęcia. Podobnie jest w "Parkowym Przedszkolu" gdzie czesne w kwocie 350 zł obejmuje wszystkie zajęcia. Tu stawka żywieniowa wynosi 9 zł.

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dorota (gość)

Witam wszystkich forumowiczów. W urzędzie miasta dowiedziałam
się, że powstaje nowy prywatny żłobek w słupsku na ulicy banacha, w
budynku po byłej przychodni. Teraz trwają tam remonty. Podobno
będzie tam bardzo fajnie. Sale zabaw sypialnie, ogród zabaw, kuchnia własna. Gdyby ktoś był zainteresowany to podaje numer telefonu 693 671 222 Ja już swojego brzdąca zapisałam. (-: pozdrawiam dorota.

Iwona (gość)

We wrześniu powstanie kolejne prywatne przedszkole przy ulicy Hubalczyków. Rodzice poszukujący przedszkola dla swojej pociechy mogą zapisać się telefonicznie 59 844 34 74 lub droga elektroniczna przedszkolehappykids@wp.pl. Wkrótce powstanie strona internetowa, a za kilka dni dostępne bedą ulotki i plakaty.