Siatkówka: Słupskie siatkarki dość nieoczekiwanie przegrały z ostatnią drużyną w tabeli

Paweł Sikorski
Sytuacja słupskich akademiczek staje się coraz gorsza
Sytuacja słupskich akademiczek staje się coraz gorsza APR-SAS
Kibice słupskich siatkarek nie mają w ostatnim czasie zbyt wielu powodów do zadowolenia. W ostatnim czasie ich pupilki grają dość himerycznie i ich sytuacja staje się coraz gorsza.

Siatkarki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk przegrały swój ostatni mecz w ramach rozgrywek sezonu zasadniczego II Ligi kobiet. Porażka była dosyć niespodziewana, graliśmy bowiem z outsiderem rozgrywek Zawiszą Sulechów. Wynik 1:3 dla przyjezdnych nie napawa optymizmem przed meczami play-out.
Już w pierwszym secie słupszczanki miały sporo problemów. Nie radziły sobie zarówno w odbiorze, jak i zagrywce i popełniały sporo błędów.

Drugi set zdołały rozstrzygnąć na swoją korzyść. Po zaciętym boju zwyciężyły różnicą trzech punktów. W trzecim secie zawodniczki Zawiszy ponownie wiodły prym na parkiecie. W słupskim zespole zawiodła Elżbieta Klein i Karolina Przybyszewska - zawodniczki, które stanowiły dawniej o sile zespołu.

Czwarty set był niestety tylko formalnością. Mimo gry punkt za punkt, słupszczanki nie były wstanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Zawiszy Sulechów.

AP Czarni zajmują piąte miejsce w tabeli. W rundzie play-out trafimy na... Zawiszę Sulechów! Miejmy nadzieje, że mecze o utrzymanie nie będą wyglądały taj jak sobotni mecz w hali I LO. Aby zapewnić sobie utrzymanie w lidze podopieczne Marka Majewskiego muszą wygrać trzy spotkania. Pierwsze z nich już 13 lutego w Słupsku.

Kibice nie tracą jednak nadziei na to, że ich drużyna w końcu zacznie regularnie wygrywać.

- Takie wyniki to nie zawsze zła dyspozycja w danym dniu, czy też ogólnie słaba forma - mówi jeden z sympatyków słupskiej siatkówki w wykonaniu kobiet. - W kilku ostatnich meczach naszym dziewczynom zabrakło odrobiny sportowego szczęścia. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej, a naszemu zespołowi uda się uniknąć spadku do niższej ligi.