Słupskie Mistrzostwa Europy 2016. Młodzi piłkarze zmierzą się ze sobą

Rozegrają mecze jak na prawdziwych mistrzostwach (© 123RF)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Turniej z okazji 10-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego może zapisać się w kartach historii słupskiej piłki nożnej. Jest szansa, że „przyjadą” do nas drużyny z całej Europy.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zaprasza do udziału w Słupskich Mistrzostwach Europy 2016 chłopców z rocznika 2003 i młodszych. Turniej ma stanowić swego rodzaju lokalną i oryginalną odpowiedź na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej we Francji.

DOBRA ZABAWA
- Gwarantujemy niezapomniane przeżycia, oferujemy świetną i oryginalną namiastkę prawdziwego święta futbolu, jakim są zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016. - mówi Tadeusz Żakieta, trener SMS Słupsk i organizator przedsięwzięcia. - W zawodach będą brały udział dwadzieścia cztery „drużyny narodowe” odpowiadające rzeczywistym ekipom biorącym udział w Euro 2016 we Francji. Jak dowiedzieliśmy się, nazwy drużyn będą losowane przed rozpoczęciem turnieju.

FAIR PLAY
- Celem wydarzenia jest przede wszystkim popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży, wychowanie i promocja zdrowego stylu życia poprzez sport, integracja środowiska piłkarskiego, rywalizacja sportowa w duchu fair play - dodaje Żakieta. - Zapewniamy fantastyczną zabawę piłkarską.

TERMINY
Organizator czeka na zgłoszenia do 30 kwietnia.
- Wydarzenie odbędzie się w maju, ale już teraz ze względu na rozmiar przedsięwzięcia przyjmujemy zgłoszenia - dodaje Żakieta. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej będzie można obejrzeć na stadionie Gryfa Słupsk przy ul. Zielonej 9 już 17 maja o godz. 10. Na murawie pojawią się roczniki 2003 i młodsi.

KTO Z KIM?
- Ustalony jest już harmonogram rozgrywek w grupach - informuje Daniel Stawski ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego/ZSI.

* Grupa A: Francja, Albania, Rumunia i Szwajcaria
* Grupa B: Anglia, Rosja, Słowacja,Walia
* Grupa C: Niemcy, Ukraina, Polska, Północna Irlandia
* Grupa D: Hiszpania, Turcja, Czechy, Chorwacja
* Grupa E: Belgia, Włochy, Irlandia, Szwecja
* Grupa F: Portugalia, Islandia, Węgry i Austria.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Słupska do dopingowania zawodników i ulubionych drużyn.

#terminy
17 maja 2016 godz. 10 Stadion KS Gryf, ul. Zielona 9

#tekst Marcin Kamiński

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wie co mówi (gość)

SMS CUP jest już od 10 lat. W tym roku 30 stycznia w hali gimnazjum nr 4 odbył się X SMS CUP. Turniej wygrała drużyna SMS Słupsk pokonując w finale Gimnazjum nr 2 6:0. w turnieju startowali chłopcy z rocznika 2000 i młodsi.

wie co mówi (gość)

Takie turnieje robił już Żakieta w 1998 r. Finał imprezy odbył się na placu Zwyciestwa 02.05.1998 r. Czyli to nie wymyślił Kaniewski.

Pomysłodawcy SMS Słupsk (gość)

Przecież to chyba pomysł Kaniewskiego z 2012 roku (CH Jantar), ale fajnie że kontynuujecie. Jeszce warto pomyśleć o SMS CUP 2016 jak już nie ma Amber w Gryfii. Brawo WY