Strzelaniny, bezpardonowa walka o miejsca parkingowe, bójki, kradzieże i kilkoro pracowników galerii handlowych i sklepów zastrzelonych i zadeptanych na śmierć. To nie zamieszki, to Czarny Piątek, czyli dzień wielkich wyprzedaży w centrach handlowych i tysiącach sklepów. Amerykański zwyczaj przywędrował też do nas - w tym roku Black Friday odbędzie się w sklepach w Polsce już 27 listopada.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Źródło: AIP/x-news

W Stanach Zjednoczonych "Black Friday" to nie przelewki. W siedemnastym sezonie kultowego serialu South Park, temu dniu poświęcono trzyczęściowy odcinek. Pracownicy jednego z centrów handlowych, dowodzeni przez pokrytego bliznami weterana, który stracił "na służbie" oko, przygotowują się do bitwy z kłębiącymi się na zewnątrz przypominającymi zombie klientami. Gdy pada wiadomość, że 30 pierwszych klientów dostanie rekordowy rabat 80% na całe zakupy, personel wpada w panikę, a potem godzi się z nieuchronną śmiercią na placu boju.Źródło: STORYFUL/x-news

Jeśli sądzicie, że to przesada albo wydaje się wam, że walka o karpie w Lidlu była brutalna, zobaczcie to wideo:Mało? W takim razie kilka ciekawostek. W 2008 r. dwie osoby zginęły od kul w sklepie "Toys R Us" w Kalifornii. W tym samym czasie w jednym z Wal-Martów tłum spragnionych zakupów mieszkańców Nowego Jorku zadeptało na śmierć jednego z pracowników i uniemożliwiło udzielenie mu pomocy, tłumacząc, że "jest im zimno i zbyt długo stali, żeby teraz czekać". Trudno się nie zgodzić, bo najwytrwalsi czekali blisko 10 godzin.

W 2012 r. w Czarny Piątek kilkoro Amerykanów pokłóciło się o miejsce parkingowe pod Wal-Martem na Florydzie. Spór zakończył się strzelaniną i śmiercią dwóch osób. Rok później, w Las Vegas, na klientów opuszczających sklepy ze sprzętem RTV czekali uzbrojeni napastnicy, którzy grozili im bronią i odbierali dopiero co zakupione na promocji telewizory.

Innymi słowy, w Polsce mamy jeszcze sporo "do nadrobienia". Gdyby jednak powyższy tekst was nie zniechęcił, walczyć o tanie towary możecie w sklepach wymienionych poniżej.


* Warszawa: Black Friday w Warszawie. Gdzie zrobimy zakupy taniej 27 listopada? [PRZEGLĄD]
* Śląsk: Black Friday 2015: Promocje 27 listopada w woj. śląskim [LISTA SKLEPÓW]
* Poznań: Black Friday Poznań: Gdzie zrobisz taniej zakupy? Sprawdź! [PROMOCJE]
* Trójmiasto: Black Friday 2015 w Trójmieście 27 listopada [LISTA SKLEPÓW, PROMOCJE]
* Kraków: Black Friday 2015 w Krakowie. Gdzie zrobimy zakupy taniej 27 listopada [SPRAWDŹ]
* Wrocław: Black Friday 2015 we Wrocławiu - promocje 27. listopada [SKLEPY]
* Sklepy internetowe: Black Friday sklepy internetowe. Gdzie kupić taniej? Okazje i promocje w sieci [PRZEGLĄD]
Black Friday 2015. Promocje w Szczecine [LISTA SKLEPÓW][/a]

H&M Balmain, Warszawa, Marszałkowska. Kolejki i przepychanki jak w PRL-u [ZDJĘCIA, WIDEO][b]Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl[/b]" title="


Zobaczcie też: H&M Balmain, Warszawa, Marszałkowska. Kolejki i przepychanki jak w PRL-u [ZDJĘCIA, WIDEO]
[b]Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl[/b]">


Zobaczcie też: H&M Balmain, Warszawa, Marszałkowska. Kolejki i przepychanki jak w PRL-u [ZDJĘCIA, WIDEO]
[b]Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl[/b]

Hity Internetu

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

prorok (gość) (Pan Milioner ( Pan i Władca ))

może kiedyś poznasz smak robola, szczęście nie trwa wiecznie, zapewnie w przyszłości zostaniesz pełzającą glistą czołgającą się po brudnej ziemi na nic innego nie zasługujesz. Wtedy może ci dzisiejszy twój robol poda wody a może nie i to będzie piękne

ergwer (gość)

Bydło, bydło i jeszcze raz bydło do sześcianu. Jakim bydlęciem trzeba być, żeby się tak zachowywać. Na drzewo małpy, tam skąd zeszliście!

Pan Milioner ( Pan i Władca ) (gość)

A mnie tam koło pędzla latają te wyprzedaże. Kiedy chce to ide i co chcę to kupóje. Moi robole na mnie pracują dzień za dniem ( za 1300 zł - hje, hje, hje ). Tzn. moi kochani pracownicy oczywiście. Ahh Jak Dobrze Być Mną.

zorro (gość)

Biały człowiek już sfiksował z dobrobytu i stracił poczucie wartości. CHętnie kupi jak mu się podniesie cenę aby w promocji wrócić do wyjściowej - za wyjątkiem zalegających produktów. Kupcy - już przesadziliście i bez promocji nic nie sprzedacie !!!