Uczniowie z SP w Wicku przygotowali spektakl "Kopciuszek" ZDJĘCIA

Od końca maja i przez pierwszy tydzień czerwca grupa uczniów SP z klas szóstych A i B oraz jednym przedstawicielem czwartaków z klasy A przygotowywało działania projektowe, aby tuż przed wakacjami zaprezentować przedstawienie „Kopciuszka” w adaptacji Jana Brzechwy w Wicku.

Projekt edukacyjny realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, którego nadrzędnym celem było propagowanie czytelnictwa zwłaszcza wśród najmłodszych roczników Szkoły Podstawowej w Wicku.

Czytaj również:Turniej w bibliotece w Wicku

Próby i przygotowania do akcji zaczęły się jeszcze przed długim weekendem majowo-czerwcowym i polegały nie tylko na ćwiczeniu ról aktorskich, ale również na samodzielnym przygotowaniu kostiumów i elementów scenograficznych w obu pomieszczeniach bibliotecznych, gdzie zaplanowano akcję przedstawienia, czyli w domu Kopciuszka oraz w sali balowej królewskiego pałacu. Uroczyste podsumowanie działań projektowych zaplanowano na XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Przedstawienie
8 czerwca odbyła się premiera "Kopciuszka" w adaptacji Jana Brzechwy - przedstawienia teatralnego przygotowanego przez starszych uczniów SP Wicko dla najmłodszych roczników w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". - Kopciuszek w piątek został zaprezentowany uczniom kl. IIA jako podsumowanie działań w projekcie edukacyjnym propagującym czytelnictwo wśród najmłodszych. Opiekunkami projektu były nauczycielki: polonistka i wychowawczyni kl. VIA wraz z bibliotekarką szkolną SP Wicko - informuje Magdalena Kubiak z SP w Wicku. - Tego dnia w Bibliotece Szkolnej w Wicku gościliśmy również Milenę Frejer, adeptkę trójmiejskich szkół kosmetycznych i charakteryzacji, biorącej właśnie udział w przygotowaniach do gdańskiego przedstawienia baletowego Opery Bałtyckiej pt. "Mały Książę", blogerkę charakteryzacyjną i kosmetyczną, której prace można zobaczyć na blogu @czekoladowamilki. Specjalnie na potrzeby naszego "Kopciuszka", Milena Frejer przywiozła do Wicka serię sukien i peruk, a także przygotowała charakteryzację aktorów, występujących tego dnia w Bibliotece Szkolnej w Wicku.

**Zobacz wideo:

**

Po przedstawieniu drugoklasiści otrzymali gadżety promujące czytelnictwo i dyplom uczestnictwa w akcji czytelniczej z warszawskiej Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”, natomiast uczniowie działający w projekcie - prócz dyplomu uczestnictwa w CPCD - słodycze, czyli "krówki - Mrówki", podarowane przez Polskie Składy Budowlane z siedzibą w świętokrzyskim Wełeczu. A tymczasem we wtorek, 12 czerwca 2018, projektowego "Kopciuszka" zobaczą nasze pierwszaki...

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane