Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Akwarium Gdyńskim w najlepsze trwają "Ferie pod amazońskim słońcem". Codziennie, wykupując bilet wstępu, podczas zajęć można m.in. obserwować pod mikroskopem najciekawsze morskie okazy, oglądać prezentacje multimedialne, a nawet tańczyć czy grać na bębnach.

- Od poniedziałku do piątku w godz. 10 - 14 odbywa się ten sam zestaw zajęć - mówi Maurycy Rzeźniczak, kierownik Akwarium Gdyńskiego. - Zajęcia są bardzo różnorodne, bo zależało nam, by trafić do dzieci i młodzieży o różnych zainteresowaniach. I tak w ramach indiańskiej pracowni plastycznej dzieci tworzą maski z tworzywa, z którego korzystali Indianie. Używają m.in. gliny i trawy. Dużą popularnością cieszy się też malowanie farbami żelowymi.

Najwięcej chętnych ma jednak zabawa w poszukiwanie złota Inków.

- Polega to na tym, że dzieci muszą znaleźć na terenie Akwarium skarb Inków - tłumaczy Rzeźniczak. - A docierają do niego za pomocą wskazówek rozmieszczonych na terenie obiektu.

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" codziennie dzieciaki mają także okazję usłyszeć baśnie i legendy tematyczne. W ferie w Akwarium odbywają się także quizy z nagrodami oraz dwa konkursy plastyczne: "Kolory Amazonii" i "Najdłuższa anakonda".

- Pierwszy to konkurs na najładniejszą pracę plastyczną dotyczącą Amazonii. Drugi polega na stworzeniu najbardziej ekspresyjnego fragmentu budowy anakondy - dodaje Maurycy Rzeźniczak. - Prace będą oceniane w kategoriach: maska i witraż. Liczy się więc fantazja.

Konkursy zostaną rozstrzygnięte w niedzielę - podczas indiańskiego balu karnawałowego, który oficjalnie zakończy ferie w Akwarium Gdyńskim.
============11 (pp) Zdjęcie Autor(14365805)============
fot. tomasz bołt
============06 (pp) Zdjęcie Podpis(14365803)============
Dzieci chętnie oglądają ekspozycje w Akwarium Gdyńskim.
============40 (pp) Apla Tytuł 14/15 Bk benton(14365807)============
Program zajęć od środy do piątku:
============41 (pp) Ramka Tekst 8.5/10 Bd benton(14365806)============
godz. 10 zwiedzanie ekspozycji Akwarium Gdyńskiego z przewodnikiem.
godz. 11 "Tajemnice Amazonii", prezentacja multimedialna.
godz. 11.45 "Znajomi z Amazonii" - quiz.
godz. 12 "Indiańska pracownia plastyczna"
godz. 12 "El Dorado" - kącik zabaw
godz. 12 "Świat w kolorze" - laboratorium biologiczne
godz. 13 "Zdobywanie złota Inków " - gra zespołowa
godz. 13.30 "Cała Polska czyta dzieciom"

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!