Za przeciętną krajową płacę (ok. 3,3 tys. zł) kupimy mniej niż pół metra kwadratowego mieszkania. Trochę lepiej sytuacja wygląda w mniejszych miastach. Tam za średnią krajową pensję można kupić nawet 0,8 mkw.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Za przeciętną krajową płacę (ok. 3,3 tys. zł) kupimy mniej niż pół metra kwadratowego mieszkania. Trochę lepiej sytuacja wygląda w mniejszych miastach. Tam za średnią krajową pensję można kupić nawet 0,8 mkw. mieszkania. Jednak tam zarobki są o wiele mniejsze niż średnia krajowa.

W Warszawie średnia cena to prawie 9 tys. za metr, ale można kupić metr za 6,5 tys. zł. Takie dysproporcje można znaleźć we wszystkich miastach. Dlatego warto szukać okazji.

Zarysował się wyraźny podział. Z jednej strony mamy miasta największe (nie licząc Sopotu) o najwyższej średniej cenie metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej, z drugiej strony również główne miasta Polski, lecz o mniejszej liczbie mieszkańców, gdzie ceny mieszkań są na niższym poziomie.

W pierwszych z nich - w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Sopocie od roku ceny spadają, podczas gdy w Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i Bydgoszczy odnotowano w ostatnim kwartale wzrost. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że ceny mieszkań w miastach, w których jest wzrost, nie były wcześniej aż tak bardzo sztucznie "napompowane", dlatego po krótkiej korekcie ponownie się odbiły.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Eskonter (gość)

Kupimy weksle wystawione przez firmy, osoby, spółki.
Dodatkowo Skupujemy wierzytelności zabezpieczone wekslami firma przejmuje całą wierzytelność wraz ze wszystkimi związanymi z nią prawami .
515-427-786
www.eci-s.pl
eci-s@eci-s.pl