Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż i Happening Uliczny Korkoro Kontra Witkacy

  Wielkoformatowa Galeria S.I. Witkiewicza
  Słupsk, ul. 3 Maja/80

  13:15 Niedziela, 28 grudnia

  • Wstęp wolny

  Korkoro Kontra Witkacy - happening uliczny podczas rozszerzenia Wielkoformatowej Galerii Stanisława Ignacego Witkiewicza.

  Pragniemy donieść, że Słupsk zaraził Gdańsk. I to nie byle czym/kim, bo – Witkacym. Objawy tego szaleństwa będzie można zobaczyć, a może nawet odczuć na własnej skórze podczas wernisażu Wielkoformatowej Galerii S.I. Witkiewicza. Zaproszeni są nie tylko wielbiciele twórczości artysty, ale wszyscy ci, którzy głodni są nowości. Należy podkreślić, że wydarzenia tego typu nie było dotychczas realizowane przez Trójmiejskich artystów. Akcja rozpocznie się happeningiem w wykonaniu Teatru Korkoro oraz uczestników warsztatów. Występ inspirowany jest dziełami Wariata z Krupówek. Artyści wyselekcjonowali z nich, to co w ich subiektywnym odczuciu jest najważniejsze – problem tożsamości. W tym celu będą starali się rozbudzić w widzach refleksję nad ich własną wrażliwością, gotowością do życia w dynamicznie zmieniającym się świecie.

  Występ łączyć będzie techniki teatru ulicznego, teatru cyrkowego oraz teatru interaktywnego – angażującego widzów. Zakończony zostanie odsłonieniem kolejnych już wielkoformatowych reprodukcji obrazów Witkacego. W trakcie wydarzenia będzie można skosztować dań, które również nawiązywać będą do stylistyki witkacowskiej.

  Inicjatorem jest nieformalna grupa animatorów kultury ze Słupska - Witkacy Cacy Cacy. Realizatorem projektu jest Dom na Rozstaju Kultur i Religii. Warstwą artystyczną zajmuje się Teatr Korkoro.

  Przygotowanie happeningu mogło się odbyć dzięki gościnności Teatru Gdynia Główna.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy znasz te przesądy domowe?