Tomasz Modzelewski

avatarTomasz Modzelewski

Rumia
dziennikarz/reporter kontakt: tomasz.modzelewski@polskapress.pl

Baza w Redzikowie: Nie będzie fazy 4 tarczy przeciwrakietowej

2013-03-16 09:58:14

Stany Zjednoczone zrezygnowały z części swoich planów związanych z budową tarczy przeciwrakietowej.- O ograniczeniu planów powiedział w Pentagonie w nocy z piątku na sobotę (czasu polskiego) dyrektor departamentu politycznego w Departamencie Obrony - poinforrmowała w sobotę rano "Rzeczpospolita". USA zastrzega jednocześnie, że trzy pierwsze fazy budowy tarczy w Polsce są aktualne. Czwartej fazy nie będzie ze względu na cięcia finansowe.

O takich wątpliwościach można było usłyszeć już co najmniej kilka tygodni temu.
- Mamy wątpliwości, tak samo Amerykanie, ale dotyczą one wyłącznie czwartej fazy budowy, a więc instalacji, które miałyby bronić kontynentu amerykańskiego. Nie ma zastrzeżeń do fazy trzeciej, czyli tego, co powstanie za lat 5. W tej sprawie możemy mówić o determinacji, by zrealizować inwestycję. Natomiast co do etapu czwartego, to działają różne lobbies - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w lutym 2013.

Jesteś na profilu Tomasz Modzelewski - stronie mieszkańca miasta Rumia. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.