Lata nauki Wilhelma Meistra w Rondzie

2013-09-14 19:19:07

W piątek 13 września w Teatrze Rondo odbyła się prezentacja monodramu „Lata nauki Wilhelma Meistra” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego i wykonaniu Mikołaja Prynkiewicza.
Bohaterem monodramu, powstałego na motywach fragmentów powieści „Lata nauki Wilhelma Meistra" Johanna Wolfganga Goethego oraz „Hamleta" Williama Szekspira, jest młody adept sztuki aktorskiej, który opowiada o swojej drodze na scenę, przedstawia różne zabawne okoliczności związane z realizacją swojego marzenia, jakim jest wystawianie „Hamleta" i zagranie w nim roli głównej. Publiczność towarzyszy bohaterowi w trakcie przygotowań do występu, podczas których opowiada on o przeżytych epizodach miłosnych oraz opisuje relacje panujące w teatrze.

W swoim monologu aktor ustawicznie podkreśla pedagogiczną rolę losu, który kształtuje młodego człowieka w sposób właściwy jego naturze, w odróżnieniu od instytucji wychowawczych, modelujących osobowość na swój obraz i podobieństwo.

Spektakl zdobył II nagrodę podczas Finału Teatrów Jednego Aktora 57. OKR „Sam na scenie" oraz wyróżnienie na 4. Festiwalu Teatrów Amatorskich Mikstura w Białymstoku.
PdssHOczNAA

Jesteś na profilu Hubert Bierndgarski - stronie mieszkańca miasta Słupsk. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj