Regaty żeglarskie w klasie „Optimist” Memoriał Jana Kołpy w Ustce zakończone

2013-09-13 10:40:56

Już po raz IV Jacht Klub "Opty" Ustka zorganizował regaty żeglarskie w klasie Optimist klasy A i B Memoriał Jana Kołpy. Przez dwa dni na redzie usteckiego portu królowały sportowe żaglówki. Zawodnicy z klubów żeglarskich w Gdyni, Pucku, Koszalinie, Złocieńcu, Łebie, Szczecinku i Człuchowie wzięli udział łącznie w sześciu biegach. Łącznie o zwycięstwo walczyło 50 zawodników. Dodatkowo udział w regatach wzięli również żeglarze ścigający się w nowej klasie Open Bic. Regatom towarzyszyły również koncerty muzyki szantowej oraz wyścigi łodzi wiosłowych.
Wyniki końcowe regat.
Grupa A Optimist
I miejsce - Kasperowicz MateuszJacht Klub "Opty" Ustka
II miejsce - Wysokiński Seweryn Jacht Klub "Opty" Ustka
III miejsce - Pietruszewski Przemysław MKŻ "Marina" Łeba

Grupa A Optimist (dziewczęta)
I miejsce - Adamiuk Paulina MKŻ "Marina" Łeba
II miejsce - Pyda Alicja UKŻ Koszalin

Grupa B Optimist
I miejsce - Jasiewicz Konrad MKŻ "Arka" Gdynia
II miejsce - Mathea Julia MKŻ "Arka" Gdynia
III miejsce - Kuczys Igor MKŻ "Arka" Gdynia

Grupa B Optimist (dziewczęta)
I miejsce - Mathea Julia MKŻ "Arka" Gdynia
II miejsce - Dmochowska Hanna MKŻ "Arka" Gdynia
III miejsce - Grubba Helena "Zatoka" Puck

klasa Open Bic
I miejsce - Stanisławski Kacper MKŻ "Arka" Gdynia
II miejsce - Błaszak Karolina MKŻ "Arka" Gdynia
III miejsce - Gawlińska Kinga MKŻ "Arka" Gdynia

Najlepszym zawodnikiem regat został Mateusz Kasperowicz JK "Opty" Ustka
Najmłodszym zawodnikiem regat została Grubba Helena "Zatoka" Puck

Organizatorem Memoriału Jana Kołpy jest Jacht Klub „Opty” Ustka przy współudziale Urzędu Miasta Ustka. Regaty honorowym patronatem objął Jan Olech, burmistrz miasta Ustka. Sponsorem głównym regat jest Grupa Energa. Sponsorami były również firmy Mar-Tom, Team Pack i Hotel Jantar w Ustce.
Organizatorzy dziękują wszystkim służbom, które włączyły się w pomoc i zabezpieczenie regat. Są to Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, Jacht Klub Ustka, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Słupsku, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna w Ustce, Środkowopomorski Okręgowy Związek Motorowodny, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stacja Pogotowia Ratunkowego w Słupsku, Areszt Śledczy w Słupsku Placówka w Ustce, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, 6 Wojskowy Oddział Gospodarczy.


Jan Kołpa (1947 – 2006r.) był Założycielem i pierwszym Komandorem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Opty” w Ustce. Był wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustce. Jego pasją była praca z młodzieżą. Fascynowały go dwie dyscypliny: siatkówka i żeglarstwo. Wychował kilka pokoleń usteckich żeglarzy. Wielu z nich dzięki, miłości do żeglarstwa przekazanej przez Kołpę, związało z morzem swoje życie zawodowe i prywatne.
Jacht Klub „Opty” Ustka (do marca 2012 roku nosił nazwę Uczniowski Klub Sportowy Opty) powstał w 1995 roku z inicjatywy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 i nauczyciela wychowania fizycznego Jana Kołpy.
Dzięki zaangażowaniu rodziców, wsparciu burmistrza m. Ustka oraz sponsorów klub funkcjonuje do dzisiaj. Zawodnicy z powodzeniem startują w regatach, a do klubu zgłasza się coraz więcej chętnych dzieci. Dzięki intensywnej pracy trenerów, rodziców i zawodników, pod kierownictwem Komandora Leszka Kasperowicza, odnoszą oni coraz większe sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Startują w zawodach o randze Mistrzostw Polski, Olimpiady Młodzieży oraz eliminacjach do Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, rankingu Energa Sailing Cup (nowy program dla szczególnie uzdolnionych dzieci). W bieżącym roku 2 zawodników uzyskało już kwalifikacje do OOM 2013, reprezentować będą Pomorze na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2013. Funkcjonuje pięcioosobowa ustecka grupa regatowa. Dzieci mniej doświadczone jeżdżą na regaty lokalne: Szczecinek, Łabusz, Kamienica.

Jesteś na profilu Hubert Bierndgarski - stronie mieszkańca miasta Słupsk. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.