Aleksandra Sobolewska

avatarAleksandra Sobolewska

Kwidzyn
Reporter Dziennika Bałtyckiego. Redaktor serwisu internetowego naszemiasto.pl

Rzeka Słupia: Mało troci w Słupii

2013-01-02 08:31:16

Słaby początek sezonu trociowego. We wtorek o północy skończył się okres ochronny na połów tych ryb. Kilkuset wędkarzy, próbujących szczęścia na rzece Słupi, złapało tylko trzy ryby: dwie trocie i jednego łososia. Rywalizację wygrał Roman Orłowski z koła wędkarskiego Rzemieślnik w Słupsku. W Łosinie złapał troć o długości 58,5 cm.

Wędkarze narzekają, że ryb jest mało, bo część populacji troci i łososi niszczy wrzodzienica. Choroba ta powoduje masowe śniecie ryb.

Zobacz także:

Z danych słupskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego wynika, że populacja wymienionych gatunków mogła spaść nawet o jedną trzecią.

Sylwestrowe połowy to już kilkunastoletnia tradycja w Słupsku. Z tej okazji do miasta przyjeżdżają wędkarze z całej Polski.

Źródło: Radio Gdańsk


Codziennie rano najświeższe informacje ze Słupska i Ustki prosto na Twoją skrzynkę e-mail.http://slupsk.naszemiasto.pl/newslettery/; Zapisz się do newslettera!

Jesteś na profilu Aleksandra Sobolewska - stronie mieszkańca miasta Kwidzyn. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj