Słupszczanie ustanowili rekord w filcowaniu dreda - ma prawie 250 metrów

2013-09-13 10:46:21

7 września w Słupsku zorganizowano Dzień Otwarty Pracowni Ceramicznej działającej przy Słupskim Ośrodku Kultury. Jednym z elementów akcji było bicie rekordu w tworzeniu filcowego dreda. Dred ma prawie 250 metrów długości. Kilkudziesięciu śmiałków podjęło się stworzenia, techniką ręczną, nieprzerwanego ciągu wełnianych włókien. Wielokolorowy filcowy dred posłuży następnie do udekorowania drzewa przed budynkiem Pracowni Ceramicznej, które dzięki nowemu „ubiorowi” stanie się wiecznie kolorowym symbolem przyjemności płynącej z sztuki i tworzenia.
Chętni mogli również zobaczyć powstawanie szklanych witraży, drewnianych rzeźb, wytworów szycia artystycznego i filcowania w wełnie.
t3LMFxq5WEI

Jesteś na profilu Hubert Bierndgarski - stronie mieszkańca miasta Słupsk. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.