Zaczytani słupszczanie, czyli wspólne czytanie utworów Aleksandra Fredry w Słupsku

2013-09-13 10:47:02

Dzięki Ogólnopolskiej Akcji Czytania, której pomysłodawcą jest prezydent Bronisław Komorowski, w sobotę 7. września 2013 roku niemal w całym Słupsku można było usłyszeć lub samemu przeczytać najbardziej znane utwory znakomitego polskiego komediopisarza i poety Aleksandra Fredry. Czytali wszyscy - znani i mniej znani, starsi i młodsi, nad rzeką, w kawiarni, w szpitalu, na stacji autobusowej, a nawet w areszcie śledczym.
Maciej Kobyliński, Prezydent Miasta Słupska już o godzinie 10.00 pojawił się na Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala im. Janusza Korczaka w Słupsku, by przeczytać dzieciom znany wiersz z morałem pt.: „Paweł i Gaweł”. Maluchy były zadowolone. Razem z prezydentem w szpitalu byli między innymi Koszałek Opałek oraz Słupski Niedźwiadek Szczęścia, którzy rozdali dzieciom drobne upominki i słodkości.
Główna, tegoroczna impreza akcji Narodowego Czytania odbyła się przy Baszcie Czarownic w samo południe, gdzie powstał „żywy mur". Słupszczanie ustawieni wzdłuż zabytkowego muru miejskiego głośno czytali krótkie fragmenty „Zemsty" nie tylko po polsku, ale i angielsku, niemiecku, francusku, węgiersku, a nawet językiem Braille'a.
Prezydent Maciej Kobyliński czytał jako pierwszy, zaraz po nim Jerzy Karnicki, aktor Nowego Teatru w kostiumie do spektaklu Zemsta, miłośnik motoryzacji, wiceprezydent Andrzej Kaczmarczyk i tak dalej.... przedstawiciele środowiska kultury i oświaty, organizacji pozarządowych, sportowcy, dziennikarze, przedsiębiorcy.
Także w pobliskiej herbaciarni czytano komedię Fredry – pt.: „Ciotunia". Można było również zobaczyć krótkie przedstawienie przygotowane przez uczestników letnich warsztatów teatralnych z Młodzieżowego Centrum Kultury.
Finałem słupskiego dnia z Fredrą były warsztaty teatralne w Ośrodku Teatralnym Rondo.

Jesteś na profilu Hubert Bierndgarski - stronie mieszkańca miasta Słupsk. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.