Turniej prezesa w Słupsku

res
W Słupsku odbył się siatkarski turniej pań o Puchar prezesa AZS Słupsk. W ostatniej chwili z zawodów wycofały się drużyny Przylesia Koszalin i Energetyka Poznań.

W Słupsku odbył się siatkarski turniej pań o Puchar prezesa AZS Słupsk. W ostatniej chwili z zawodów wycofały się drużyny Przylesia Koszalin i Energetyka Poznań. Ostatecznie w grach wzięły udział AZS Słupsk, Trefl Gdynia, Olimpijczyk Gdańsk, Nafta Piła i Piast Szczecin. Gospodynie, AZS Słupsk wygrały w pierwszym meczu z Piastem 2:1 następnie uległy 1:2 Olimpijczykowii 0:3 Treflowi.

Potem pokonały Naftę 2:1. W ścisłym finale przegrały po 1:2 z Treflem i Olimpijczykiem. Zawody wygrał Trefl, drugi był Olimpijczyk trzeci AZS. Na kolejnych miejscach uplasowały się Piast i Nafta. W słupskim zespole najlepszą zawodniczką wybrana została Paulina Michałowska. W trakcie turnieju miało także dojść do rozmów o ewentualnej fuzji Przylesia Koszalin z AZS Słupsk. Na razie jednak nie było żadnych konkretów w tej sprawie.

AZS grał w składzie: Magda Majewska, Maria Urban, Monika Kolesińska, Justyna Ziółkowska, Paulina Michałowska, Ewa Sych, Martyna Kwaśniak, Karolina Chmura, Marlena Nieczyporowska, Magda Lewańska, Aleksandra Łakomiec. Z drużyny odeszły Monika Naczk i Magda Bydołek - grają obecnie w Pałacu Bydgoszcz. Arleta Preiss przeszła w Piaście Szczecin.