Zdobyły trofeum

Jacek Żukowski
Siatkarki Czarnych Słupsk zajęły pierwsze miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek o puchar burmistrza Łeby. W imprezie uczestniczyło 16 drużyn, w tym czołowe zespoły z całej Polski.

Podopieczne Marka Majewskiego, młodziczki ze Słupska wygrały wszystkie spotkania w swojej grupie po 2:0. Po awansie do dalszych rozgrywek słupszczanki pokonały w kolejnym meczu Oczko Białystok 2:0, degradując swoje rywalki w poszczególnych setach 25:2 i 25:3. W kolejnej fazie rozgrywek siatkarki Czarnych Słupsk pokonały drużynę z Bielska Podlaskiego 2:0 (w poszczególnych setach 25:16, 25:16). W finale słupska ekipa pokonała Jokera Świecie również 2:0 (w setach 25:14 i 25:17). Tym samym podopieczne trenera Majewskiego zdobyły główne trofeum międzynarodowych zawodów w Łebie. Najlepszą zawodniczką ze Słupska została Marzena Skibińska. Natomiast Dorota Dydak z Czarnych została wybrana do najlepszej szóstki siatkarek międzynarodowego turnieju. Słupska ekipa wystąpiła w składzie: Dorota Dydak, Marzena Skibińska, Marzena Zawistowska, Katarzyna Brzęcka, Dominika Żuchowska, Kamila Dzierżyńska, Olga Bąk, Barbara Bąk, Magdalena Dydak, Magdalena Puchalska. Już wcześniej ekipa siatkarek Czarnych w kategorii młodziczek zakwalifikowała się do półfinałów mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w dniach 22-23 kwietnia w Iławie. Oprócz słupskiej drużyny w półfinałowych rozgrywkach wystąpią: Zryw-Voley Iława, UKS Stal Nowa Dęba, MKS Kluczbork. Do finału awansują dwie najlepsze drużyny.