Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie remont ulicy Owocowej w Słupsku. Miasto otrzymało dofinansowanie

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Remont ulicy Owocowej w Słupsku ma rozpocząć się jeszcze w drugiej połowie tego roku. Powstanie nowa nawierzchnia, ciąg pieszo-rowerowy i przystanki autobusowe.

Przebudowa ul. Owocowej kosztować ma blisko 8 milionów złotych. Uzyskane z „rządowego programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026” dofinansowanie pozwoli na pokrycie 80 proc. kosztów tej inwestycji (blisko 6,5 mln złotych).

- To już trzynasta inwestycja, którą realizujemy w ramach tego programu – zaznaczył na ostatniej konferencji prasowej władz Miasta dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku, Tomasz Orłowski. - Co ważne, jest to inwestycja, która rozpoczyna tworzenie szkieletu komunikacyjnego osiedla Owocowa – terenu zabudowy mieszkaniowej na wschód od ul. Kaszubskiej.

Co się zmieni? Odcinek ul. Owocowej od skrzyżowania z ul. Kaszubską do skrzyżowania z ul. Fińską (o długości 1,1 km) zyska nową jezdnię bitumiczną i zostanie wyposażony w niezbędną infrastrukturę, w tym oczywiście oświetlenie. Powstaną również nowe przystanki autobusowe, jak i ciąg pieszo-rowerowy. Nie zabraknie też chodnika, nowych nasadzeń i elementów małej architektury (ławki, śmietniki). Docelowo, zmienić na lepsze ma się większość pobliskich ulic.

- W urzędzie wojewódzkim jest w tej chwili złożony wniosek o dofinansowanie na wykonanie analogicznego zakresu prac przy ulicach Duńskiej i Norweskiej – zwraca uwagę Orłowski. - Od ubiegłego roku trwają prace przy ulicach Łotewskiej, Fińskiej i Estońskiej, gdzie budowane są drogi z płyt betonowych wraz z oświetleniem – dodaje.

Natomiast sygnalizacja świetlna na ruchliwym skrzyżowaniu ul. Owocowej z ul. Kaszubską w najbliższym raczej nie powstanie.

- Inwestycja nie obejmuje przebudowy skrzyżowania ulicy Owocowej z drogą wojewódzką - ulicą Kaszubską – uściśla dyrektor ZIM.

Zapowiedziany remont to kolejny etap zadania „Rozbudowa dróg i oświetlenia na osiedlach Owocowa i Przy Lesie w Słupsku”. Przebudowa ul. Owocowej ma się zakończyć w przyszłym roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto