MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Chcesz usunąć swoją aktywność w Google, ale nie wiesz, jak to zrobić? Sprawdź historię i chroń swoją prywatność

Anita Persona
Anita Persona
Twoja aktywność w narzędziach Google jest zapisywana. Gdzie, jak ją sprawdzić i usunąć? Sprawdź.
Twoja aktywność w narzędziach Google jest zapisywana. Gdzie, jak ją sprawdzić i usunąć? Sprawdź. 422737/Pixabay
Twoja aktywność online ma dla ciebie ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych i prywatność. Czasem warto przyjrzeć się, co Google wie o tobie i jakie dane przechowuje. Zobacz, jak sprawdzić swoją aktywność w usługach Google, w jaki sposób usuwać niechciane dane oraz jak chronić swoją prywatność online.

Spis treści

Co to jest Moja Aktywność Google?

Moja Aktywność Google to narzędzie udostępniane przez Google, które pozwala użytkownikom zobaczyć i kontrolować swoje dane związane z używaniem różnych usług Google, takich jak: wyszukiwania, przeglądanie map, oglądanie filmów na YouTube, korzystanie z usług Gmail itp. W samej tylko liście wyszukiwań znajdują się m.in. tak newralgiczne informacje na temat naszych działań w sieci, jak choćby:

  • lista odwiedzanych stron internetowych;
  • lokalizacje, z których korzystałeś;
  • aktywność w YouTube i wiele innych.

Jest to o tyle ważne, że czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele na nasz temat danych gromadzi firma Google, a mogą one być kluczowe dla naszej prywatności. Dzięki opcji Moja Aktywność użytkownicy mogą więc zarządzać swoją prywatnością, usuwając niechciane dane z Google lub monitorując podejrzane aktywności w niektórych usługach. Jak to jednak zrobić?

Jak sprawdzić swoją aktywność Google?

Na początek zacznijmy od podstaw, czyli jak sprawdzić swoją historię Google – Moja aktywność? Jest to proste i szybie, gdyż wystarczy:

  • Zalogować się do swojego konta Google: Wejdź na swoje konto Google, używając przeglądarki internetowej na komputerze lub urządzeniu mobilnym.
  • Otwórz Moją Aktywność: Kliknij na swój profil lub inicjał w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz opcję „Moja Aktywność”.
  • Przejrzyj swoją aktywność: Znajdziesz tutaj listę różnych kategorii, takich jak Wyszukiwanie, YouTube, Mapy Google, itp. Kliknij na interesującą cię kategorię, aby zobaczyć swoją aktywność w tej dziedzinie.

Jak usuwać swoją aktywność?

Jeśli natomiast po przejrzeniu swojej historii uznasz, że nie chcesz, aby jej określone elementy pozostawały zapisane przez Google, też jest na to sposób.

  • Wybierz dane do usunięcia: Przejdź do odpowiedniej kategorii w Mojej Aktywności i znajdź dane, które chcesz usunąć.
  • Wybierz opcję usuwania: Obok każdej pozycji znajdziesz przycisk „Więcej” lub trzy kropki. Kliknij na niego, a następnie wybierz opcję „Usuń”.
  • Potwierdź usunięcie: Potwierdź, że chcesz usunąć wybrane dane i gotowe.

Może się tez oczywiście zdarzyć, że nie chcemy, aby żadne informacje z danego okresu lub generalnie pozostały zapisane w Mojej aktywności Google. Wtedy należy po zalogowaniu na swoje konto kliknąć w menu po lewej stronie ekranu (zwykle trzy linie lub „Menu”) i wybrać „Usuń aktywność według”. Jeśli zdecydujemy się na opcję „Wszystkie dni”, wykasujemy całą swoją aktywność.

Chroń swoją prywatność w internecie

Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu swojej aktywności oraz dostosowywaniu ustawień prywatności, aby mieć pewność, że twoje dane są bezpieczne. Jest to o tyle ważne, że nie tylko będziemy mieć pewność, że w określonych sytuacjach historia naszych działań w sieci nie wpadnie w niepowołane ręce. Pozwoli to również zapobiegać nadużyciom. W jaki sposób?

Przeglądanie swojej aktywności w usługach Google może pomóc w wykryciu nieautoryzowanych dostępów do twojego konta lub nadużyć, takich jak nieznane logowania czy korzystanie z twojego konta przez inne osoby. Jeśli natomiast nie chcesz, aby konkretne twoje działania nie pozostawiały śladu na liście aktywności Google, pamiętaj o możliwość skorzystania z trybu incognito, który jest do tego przeznaczony.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Gra.pl codziennie. Obserwuj Gra.pl!

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Chcesz usunąć swoją aktywność w Google, ale nie wiesz, jak to zrobić? Sprawdź historię i chroń swoją prywatność - GRA.PL

Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto