Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chełm. Strefa ekonomiczna czeka na inwestorów

UM Chełm, opr. P J
Do chełmskiego magistratu wpłynęły już oficjalne pisma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec potwierdzające złożenie przez inwestorów wniosków na rozpoczęcie działalności w Podstrefie Chełm
Do chełmskiego magistratu wpłynęły już oficjalne pisma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec potwierdzające złożenie przez inwestorów wniosków na rozpoczęcie działalności w Podstrefie Chełm materiał UM Chełm
Miasto rozpoczyna procedury zmierzające do ogłoszenia przetargów na sprzedaż terenów w chełmskiej podstrefie ekonomicznej. Chętni inwestorzy już są. Będą nowe miejsca pracy?

Do chełmskiego magistratu wpłynęły już oficjalne pisma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec potwierdzające złożenie przez inwestorów wniosków na rozpoczęcie działalności w Podstrefie Chełm. Chodzi o przedsiębiorstwa, które ze wstępnym zgłoszeniem wystąpiły wcześniej do chełmskiego magistratu.

- Wymagana przepisami procedura określa poszczególne czynności niezbędne do uruchomienia firmy w strefie ekonomicznej. Po wstępnych zgłoszeniach inwestorów do miasta oraz wnioskach złożonych do SSE Euro-Park, centrala strefy występuje do nas o wystąpienie z wnioskiem o przeprowadzenie przetargu na udostępnienie nieruchomości i uzyskanie zezwolenia – mówi Marcin Grel zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

– W praktyce oznacza to potwierdzenie zainteresowania firm naszą podstrefą i rozpoczęcie zasadniczych procedur zmierzających do budowy nowych zakładów produkcyjnych. Wystąpienie SSE z Mielca oznacza również, iż przedsiębiorcy spełniają wymogi przepisów dotyczących inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych dodaje Grel.

Oficjalne pisma z Mielca nie kończą jednak starań miasta w poszukiwaniu potencjalnych inwestorów. Jak zapewniają władze Chełma, cały czas prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, które nie wykluczają nowych inwestycji.

- Oczywiście z początku są to rozmowy czysto informacyjne, w których opisujemy dostępne tereny, warunki i korzyści wynikające z Podstrefy Chełm, ale nie tylko... – mówi Prezydent Chełma Agata Fisz – W ostatnim tygodniu spotkaliśmy się na przykład z polską firmą, która co prawda nie zrealizuje inwestycji w strefie gdyż branża ta nie wpisuje się w kryteria stref ekonomicznych, ale planuje budowę w Chełmie obiektu o powierzchni kilku tys. m kw. z zatrudnieniem kilkudziesięciu osób. A właśnie nowe miejsca pracy są tym, na czym nam najbardziej zależy.

Miasto planuje również poprawkę w przyszłorocznym budżecie Chełma. Znaleźć się ma tam nie tylko opracowanie dokumentacji technicznej na drogę przy Podstrefie Chełma, ale również jej budowa. Na ten cel w budżecie Chełma na 2016 rok zapisanych ma zostać ponad 300 tysięcy złotych.

W zależności od liczby nowych inwestorów i rozmieszczenia ich zakładów produkcyjnych, miasto nie wyklucza konieczności zwiększenia tych środków celem budowy kolejnych niezbędnych odcinków ulicy. Środki na ten cel pochodzić mają m.in. ze sprzedaży terenów nowym inwestorom.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto