Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Czarni Słupsk - Asseco Prokom Gdynia 66:70

Piotr Wiśniewski
Widać zawodnicy Asseco Prokomu odrobili pracę domową. Musieli się jednak nieźle napocić, aby wygrać z Czarnymi Słupsk na ich parkiecie. Gdynianie pokonali słupszczan 70:66, choć w pewnym momencie gospodarze prowadzili 10 punktami. W czwartej kwarcie, po serii błędów mistrzów Polski, gracze ze Słupska zbliżali się na niebezpieczny kontakt punktowy, ale ostatecznie wyższość pokazali podopieczni Tomasa Pacesasa.

Czarni Słupsk - Asseco Prokom 66:70

Energa Czarni Słupsk - Asseco Prokom Gdynia 66:70 (18:13, 17:20, 11:14, 20:23)

Czarni: Cesnauskis 23, Jazvin 11, Blassingame 9, Roszyk 5, Avery 5, Davis 5, Szawarski 4, Leończyk 4, Białek 0.

Asseco Prokom: Ewing 14, Adams 14, Szubarga 8, Eldridge 6, Burrell 6, Szczotka 5, Varda 5, Hrycaniuk 5, Witka 4, Widenow 3, Frasunkiewicz 0.

Stan rywalizacji: 2-1 dla Asseco Prokomu Gdynia.

Przeczytaj koniecznie: Czarni Słupsk wygrywają z Asseco Prokomem

IV kwarta 66:70

Trójka Avery'ego. 66:68.

Prokom powiększył przewagę do pięciu punktów na siedemnaście sekund przed końcem meczu. 63:68.

Cesnauskis wymusił błąd gdynian i trafił do kosza. 63:66.

Dwa celne wolne Adama Hrycaniuka. 59:66.

W ważnym momencie Hrycaniuk trafił jeden z dwóch wolnych. 58:64.

58:63. Do końca meczu dwie minuty.

Z dystansu trafia Widenow. 56:62 na trzy i pół minuty przed końcem meczu.

I ponownie Daniel Ewing, który trafił za trzy. 53:59.

Druga z rzędu udana akcja Ewinga. W 34. minucie Asseco prowadzi 56:50.

Ewing swobodnie zdobył punkty. Asseco Prokom prowadzi różnicą czterech "oczek". 50:54.

Burell dobija niecelny rzut Szubargi. 50:52.

Po punktach Jazvina Czarni odzyskali prowadzenie. 48:47.

III kwarta 46:47

Burrell doprowadza do wyniku remisowego 46:46.

Drugi z rzędu celny rzut Asseco Prokomu zza linii 6,75. Wcześniej trafił Adams, teraz uczynił to Szubarga. Remis po 44.

Akcja dwa plus jeden Mantasa Cesnauskisa. Prowadzenie Czarnych 44:38 na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Faul w ataku popełnia Ronnie Burrell.

Z dystansu trafia Blassingame. 41:38.

Ewing pudłuje trzypunktowy rzut i w połowie trzeciej kwarcie wciąż jest remis 38:38.

Znów punkty zdobywa Eldridge. Remis po 38 na sześć i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Po "trójce" Eldridge'a Asseco obejmuje jednopunktowe prowadzenie 36:35.

II kwarta 35:33

Dwa celne wolne Ewinga. 35:33

W ostatniej sekundzie akcji trafił Szawarski. 35:31.

Trójka Cesnauskisa. 33:29.

Za trzy celnie przymierzył Adams. 30:29.

Rozkręcił się Tommy Adams, który zdobył 6 punktów z rzędu. 27:25. Po chwili Czarni odpowiadają "trójką". 30:25.

Dwupunktowa akcja Adamsa i Czarni prowadzą dwoma punktami. 25:23.

Gdynianie skrupulatnie odrabiają straty. Przegrywają już tylko 21:25.

W 15. minucie meczu Czarni prowadzą 25:18.

Dwa punkty Adamsa. 22:18.

Skuteczne wejście pod kosz Cesnauskisa. 22:15.

W 13. minucie meczu na tablicy widnieje wynik 20:15.

Dwa punkty Roberta Witki. 20:15.

Odważna i skuteczna akcja Wojciecha Szawarskiego. 20:13.

I kwarta 18:13

Ostatnie punkty w tej kwarcie zdobywa Varda. 18:13

Gdynianie powoli zaczynają przełamywać fatalną skuteczność w pierwszej kwarcie.

Punkty dla Asseco Prokomu zdobywa Piotr Szczotka. 18:9.

Jeden celny rzut wolny Ratko Vardy. 16:7.

Do końca pierwsze kwarty 120 sekund.

Kolejne punkty aktywnego na początku meczu Cesnuaskisa. Czarni prowadzą już 16:6 i o czas prosi trener Tomas Pacesas.

Bryan Davis trafia dwa wolne. 14:6.

Po punkcie Davisa Czarni prowadzą 12:6.

Nieporozumienie w ataku zawodników Asseco Prokomu, ale ostatni piłkę dotknął Roszyk i gdynianie wznowią akcję z boku.

Hrycaniuk z półdystansu. 9:6 w 5. minucie meczu.

Dwupunktowa akcja Cesnauskisa. 9:4.

Roszyk staje na linii rzutów wolnych. Nie myli się ani razu. 7:1 w 3. minucie meczu.

Za trzy trafił Blassingame. Czarni prowadzą 5:1.

Varda wykorzystuje jeden rzut wolny. 0:1.