Derby Pomorza w koszykówce na korzyść ekip gości

RR
Swoje mecze wygrali w sobotę koszykarze z Sopotu i Słupska
Swoje mecze wygrali w sobotę koszykarze z Sopotu i Słupska Przemek Swiderski
Fani basketu na Pomorzu mogli w sobotę zobaczyć dwa pojedynki derbowe, w Starogardzie Gdańskim lub Gdyni. Co ciekawe, własne hale nie były tym razem atutami gospodarzy. Polpharma przegrała z Treflem Sopot aż 57:90, a Asseco z Energą Czarnymi Sopot 56:67.

Ani wynik w Starogardzie Gdańskim, ani w Gdyni nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. W sobotę wygrywały po prostu faworyzowane ekipy gości.

Jedna z najsłabszych w Tauron Basket Lidze Polpharma nie była w stanie zatrzymać sopocian. Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej kwarcie, w której Trefl uzyskał 9-punktowe prowadzenie. W kolejnych odsłonach meczu żółto-czarni sukcesywnie to prowadzenie powiększali. Na wysoką wygraną złożyła się dobra dyspozycja w ataku aż sześciu koszykarzy, którzy uzyskali dwucyfrowy wynik punktowy.

Z kolei w Gdyni mecz był o wiele bardziej zacięty. Asseco długo opierało się Enerdze Czarnym. Słupszczanie ostatecznie zdołali uzyskać wyraźną przewagę w trzeciej kwarcie i zasłużenie wygrali różnicą 11 punktów. Najlepszy w ekipie gości okazał się Roderick Trice, który zdobył 20 "oczek".

Polpharma Starogard Gd. - Trefl Sopot 57:90 (14:23, 11:18, 15:29, 17:20)