Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobre przykłady z gminy Kobylnica pokazane na międzynarodowym forum

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kobylnicy oraz modernizacja oświetlenia ulicznego w poszczególnych miejscowościach. Doświadczenia samorządu związane z realizacją tych działań prezentował na Międzynarodowym Forum PPP wójt gminy Kobylnica.
Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kobylnicy oraz modernizacja oświetlenia ulicznego w poszczególnych miejscowościach. Doświadczenia samorządu związane z realizacją tych działań prezentował na Międzynarodowym Forum PPP wójt gminy Kobylnica. Gmina Kobylnica
Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kobylnicy oraz modernizacja oświetlenia ulicznego w poszczególnych miejscowościach. Doświadczenia samorządu związane z realizacją tych działań prezentował na Międzynarodowym Forum PPP wójt gminy Kobylnica.

Związek Miast Polskich zorganizował w ramach Forum Rozwoju Lokalnego kolejne, dziewiąte już seminarium on-line z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” pod tytułem „Partnerstwo publiczno-prywatne jako narzędzie wspierania endogennych potencjałów lokalnych”. Seminarium, w którym swoimi opiniami i spostrzeżeniami dzielił się wójt Kobylnicy Leszek Kuliński, odbyło się podczas drugiego dnia Międzynarodowego Forum PPP zorganizowanego tym razem w formule on-line przez Miasto Płock.

Jak informuje Karol Kotusiewicz, kierownik ds. promocji i pozyskiwania środków pozabudżetowych w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, uczestniczący w nim paneliści – praktycy z samorządów i partnerzy prywatni – pokazywali na konkretnych przykładach zrealizowanych inwestycji, co takie partnerstwo dało obu stronom, jak zainspirowało partnerów do kolejnych działań i wyzwań.

- Chwalimy się pionierskimi działaniami i pokazujemy, jak wiele osiągnęliśmy dotychczas na płaszczyźnie partnerstwa publiczno – prywatnego. To formuła trudna do realizacji, ale niosąca za sobą duży potencjał. Tym razem w czasie seminarium miałem okazję dzielić się doświadczeniami Gminy Kobylnica zdobytymi w czasie realizacji projektu budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kobylnicy. Korzystając ze sposobności, zaprezentowaliśmy dotychczasowe efekty starań przy realizacji innego – też bardzo ważnego działania – budowy oświetlenia ulicznego w poszczególnych miejscowościach

- mówił wójt Leszek Kuliński.

W 2009 r. Gmina Kobylnica przejęła obiekt w stanie surowym zamkniętym, który ulegał stopniowej dewastacji. W wyniku współpracy w ramach PPP na rzecz utworzenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego powstał nowoczesny obiekt, gwarantujący opiekę dla ponad 100 podopiecznych. Zatrudnienie znalazło tam kilkadziesiąt osób.

Inne działanie samorządu w ramach formuły PPP zakłada zaprojektowanie i budowę energooszczędnego oświetlenia drogowego typu LED w pasach drogowych dróg gminnych dla wybranych miejscowości na terenie gminy Kobylnica w formule partnerstwa publiczno-prywatnego wraz z jego utrzymaniem. Podstawą realizacji Przedsięwzięcia będzie umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym zawarta pomiędzy Gminą Kobylnica a Wykonawcą, wybranym zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy o PPP.

Obecnie najwięcej projektów realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego jest właśnie w sferze samorządowej. Jak zgodnie przyznawali wszyscy zaproszeni do udziału w seminarium, jest w tej dziedzinie duży potencjał, który dla wielu miast i wsi może okazać się ważnym czynnikiem rozwoju.
Zobacz też: Dożynki gminy Kobylnica w Kwakowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto