Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 87 : 93. Czarne Pantery przegrały we Włocławku

Karolina D
Można śmiało powiedzieć, że ten mecz był świątecznym prezentem od Anwilu Włocławek dla swoich kibiców. Anwil Włocławek pokonał lidera Tauron Basket Ligi Energę Czarnych Słupsk 93:87. Anwil rozegrał mecz z dwoma nowymi zawodnikami, którzy nie są jeszcze w dobrej formie a także nie są zgrani z zespołem. Mimo to włocławianie wygrali. Czarni mieli problem z podkoszowymi. David Weaver i Scott Morrison grali w trzeciej kwarcie z czterema przewinieniami.

Kwarty: [22:18] [26: 27] [21 :20] [28: 18]
Czarni: Stanley Burrell 26, Darnell Hinson 24, Paweł Kikowski 9, Zbigniew Białek 9, Scott Morrison 7, David Weaver 6, Mantas Cesnauskis 5, Paweł Leończyk 1,

Anwil: Corsley Edwards 22, Dardan Berisha 19, Krzysztof Szubarga 13, John Allen 11, Bartłomiej Wołoszyn 8, Lorinza Harrington 7, Lawrence Kinnard 6, Nick Lewis 4, Łukasz Majewski 3

Scott Morrison wrócił do gry po karze za uderzenie łokciem Kamila Łączyńskiego. Wyszedł na boisko chcąc pokazać waleczność. I tak też się stało. W pierwszych sekundach meczu zdobył 2 punkty, jednak chwilę później sfaulował. W tym spotkaniu Czarni mieli problem pod koszem. Większość fauli słupskich podkoszowych skupiało się na Corsleyu Edwardsie.

Duża skuteczność rzutów za trzy punkty w tym spotkaniu po stronach obu drużyn. W zespole Anwilu Dardan Berisha 4 razy celnie za trzy, Krzysztof Szubarga 3 razy, Lawrence Kinnard 2, John Allen 1 oraz Barłomiej Wołoszyn 1.

W Czarnych za trzy punktowali Darnell Hinson 4 razy, Paweł Kikowski 3 razy, Stanley Burrell 1 i Mantas Cesnauskis 1.

Paweł Kikowski stara się odnaleźć w meczach. Dzisiaj udało mu się trafić trzy trójki. Miejmy nadzieję, że to dobry początek jego występów w Słupsku, że jednak pokaże swoje umiejętności i w najbliższym meczu zobaczymy go w innej odsłonie.

Stanley Burrell i Darnell Hinson zdobyli najwięcej punktów dla swojego zespołu. Mimo to nie pomogło wygrać spotkania. Burrell jak na lidera przystało zdobył 26 punktów.

W drugiej kwarcie zespól Czarnych był mniej skuteczny i zaciął się w ataku. Jednak zszedł z boiska po pierwszej połowie z 3 punktowym prowadzeniem. Anwil po wyrównanej połowie skupił się na obronie, gdyż Czarni twardo atakowali i trudno było ich zatrzymać. Mecz był wyrównany jednak to Czarni trzymali stery.

Zmieniło się to w czwartej kwarcie, gdy Dardan Berisha zaczął rzucać za trzy i Czarni nie nadrobili straconych punktów, przegrywając mecz.

Anwil Włocławek podarował niesamowity prezent dla swoich fanów - wygraną. Jednak nie może zapomnieć o dalszych rozgrywkach. Przed nimi mecz na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański. Energę Czarnych Słupsk czeka po świętach także trudny mecz z Treflem Sopot.

Miejmy nadzieję, że święta posłużą zawodnikom i chwila odpoczynku wpłynie na nich pozytywnie i będą gotowi do następnych starć.

Codziennie rano najświeższe informacje ze Słupska prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dramat Pawła Brożka. Czy zakończy karierę?