Energa Czarni Słupsk kończą rundę w roli lidera. Polonia Warszawa - Energa Czarni Słupsk 78:82

Robert Gębuś
Poszło zgodnie z planem. Chociaż Czarne Pantery nie zachwyciły to wystarczyło, by Polonia Warszawa uznała wyższość lidera rozgrywek i po raz pierwszy w tym sezonie przegrała na własnym parkiecie

Po niemrawym początku, kiedy Polonia odskoczyła na kilka punktów, Czarni ruszyli do ataku w drugiej kwarcie. W efekcie po pierwszej połowie prowadzili jednym oczkiem. W trzeciej kwarcie, min. dzięki skutecznosci Cesnauskisa i Bennermana odjechali na kolejne 7 punktów. W czwartej kwarcie Polonia ambitnie dążyła do zwycięstwa, ale wystarczyło to tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki.

Polonia Warszawa-Energa Czarni Słupsk 78:82 (18:10, 16:25, 21:27, 23:20)
Czarni Słupsk- Mantas Cesnauskis 18, Jerel Blassingame 14, Zbigniew Białek 13, Cameron Bennerman 11, Krzysztof Roszyk 10, Paweł Leończyk 10, Bryan Davis 4, Wojciech Szawarski 2.