Energa Markos pokonała Młode Lwy Maximus Gdańsk

RED
Dopiero w trzeciej kwarcie gra zaczęła się układać po myśli słupszczan, doprowadzili do remisu i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty wychodząc na prowadzenie. True Photo Agnieszka Żukowska
Dopiero w trzeciej kwarcie gra zaczęła się układać po myśli słupszczan, doprowadzili do remisu i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty wychodząc na prowadzenie. Do końca spotkania obie drużyny walczyły o każdy punkt, ale ostatecznie to gospodarze wygrali wynikiem 91:83, pokonując groźnego rywala.

Przebieg meczu Energa Markos vs Młode Lwy Maximus Gdańsk
Słupszczanie przesypiając pierwszą kwartę pozwolili gościom z Gdańska zbudować przewagę. Początkowo Czarni tylko tracili punkty, a w ataku niewiele wychodziło. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:22, a druga to próba odrabiana strat ze skutkiem 21:22. W drugiej części spotkania, dzięki dobrej obronie i grze szybkim atakiem drużyna ze Słupska w końcu wypracowała przewagę.

Ostra walka do końca
Do ostatniego gwizdka sędziego nie było wiadomo kto będzie zwycięzcą w meczu młodzików (U14) w Słupsku pomiędzy miejscową Energą Markos a Młodymi Lwami Maximus Gdańsk. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowały w twarda obrona i bardzo szybka, skuteczna i zespołowa gra w ataku.

Dla gospodarzy punkty zdobyli: Nikodem Oleksy 26, Kacper Żukowski 17, Aleksander Kowalski 13, Błażej Pańczyk 8, Szymon Ziółkowski 8, Jakub Wasilewski 8, Maciej Orzechowski 5, Dawid Kaczmarek 4, Michał Kozioł 2. Trenerem zespołu jest Daniel Orzechowski.