Energa Markos w dramatycznym meczu o zwycięstwo z Bryza Kolbudy

Marcin Wójcik
Mecz od początku był trudny: silny przeciwnik i presja, iż zwycięstwo jest potrzebne, aby przejść do dalszych faz rozgrywek z dobrą punktacją. Dopiero pod koniec czwartej kwarty słupszczanie wyszli na sześciopunktowe prowadzenie.

Trudny mecz, wymagający skupienia
Pierwsza kwarta zapowiadała się na dobrą i spokojną grę techniczną obu drużyn. Młodzicy Energa Markos w pełnym skupieniu i z dużą konsekwencją celnie trafiali do kosza doprowadzając do bezpiecznej przewagi 14 punktów.

Dobra gra gospodarzy
Jednak gospodarze nie poddawali się i konsekwentnie próbowali odzyskać panowanie nad piłką. Nerwy zaczęły się, gdy w trzeciej kwarcie kolbudzianie wyszli na prowadzenie. Akcja za akcję, rzut za rzut, faule i rzuty osobiste. Tak przebiegła większa część trzeciej i czwartej kwarty. Dopiero pod koniec czwartej kwarty słupszczanie wyszli na sześciopunktowe prowadzenie, dzięki nieskutecznej akcji gospodarzy za trzy punkty mecz zakończył się wynikiem 87:85 dla Energa Markos.

Dla słupszczan punkty zdobyli: Jakub Wasilewski 27, Nikodem Oleksy 15, Aleksander Kowalski 14, Kacper Żukowski 14, Mateusz Magiński 8, Dawid Kaczmarek 5, Błażej Pańczyk 4. Trenerem zespołu jest Daniel Orzechowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0