Grupa Sierleccy Czarni pokonują Start Lublin 66:62 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Michał Piątkowski
W drugiej kolejce Energa Basket Liga Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali w Hali Gryfia zespół Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 66:62.

Pierwsza połowa meczu to bardzo szarpna gra z obu stron. Goście szybkimi akcjami zdobywali punkty rzutami półdystansowymi, natomiast Czarni punktowali głównie spod kosza. Słupszczanie mieli ogromne problemy z rzutami z za łuku, a w całej pierwszej połowie udało im się raz trafić za trzy punkty. Kolejny raz liderem ekipy ze Słupska był William Garrett, który tylko do przerwy miał na swoim koncie 11 oczek. Po bardzo dobrej końcówce drugiej kwarty meczu podopieczni Mantasa Cesnauskisa wygrywali po dwudziestu minutach gry 40 do 36.

Trzecia kwarta meczu nie przyniosła większych zmian. Obie drużyny niemiłosiernie męczyły się w ataku i nie potrafiły znaleźć drogi do kosza przeciwnika. Łącznie w trzeciej odsłonie spotkania gospodarze oraz goście zdobyli 18 punktów, a na tablicy wyników widniał remis po 47.

Ostatnia kwarta to w dalszym ciągu punkt za punkt. Za trzy trafił Beech, pod kosz spenetrował Klassen i na cztery i poł minuty przed końcem meczu było 57:56 dla słupszczan. Ostatnie chwile meczu to prawdziwy dreszczowiec. Dwa rzuty wolne trafił niezastąpiony Garrett, ale goście mieli jeszcze ponad siedem sekund na odwrócenie losów spotkania. Lublinianie spudłowali, a zwycięstwo Czarnych celnym osobistym przypieczętował Beech.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 66:62 (14:18, 26:18, 7:11, 19:15)

Czarni: Beech 14, Klassen 13, Kucharek 6, Young 7, Garrett 15, Witliński 11.
Start: Taylor 7, Davis 6, Lamb 6, Carter 12, Kostrzewski 4, Dziemba 7, Pelczar 3, Jeszke 7, De Cosey 6, Szymański 4.