Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrała z Jamtland Basket 83:73

Przemysław Wawryk
Grupa Sierleccy Czarni wygrali mecz w eliminacjach Fiba Europe Cup
Grupa Sierleccy Czarni wygrali mecz w eliminacjach Fiba Europe Cup CzarniToWy / Facebook
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrała mecz eliminacyjny w rozgrywkach Fiba Europe Cup z drużyną Jamtlandu Basket 83-73.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się dla Grupy Sierleccy Czarnych Słupsk bardzo dobrze. Szybko objęli prowadzenie po bardzo skutecznych akcjach. Szwedzki zespół zaczął bardziej naciskać, zbierać piłki po swoich niecelnych rzutach i punktować. Efektem tego było odrobienie strat i wyjście na prowadzenie. W dalszej części gry wynik był praktycznie na styku, jednakże Czarni grając pod kosz do Mikołaja Witlińskiego i De'Quona Lake doprowadzili do tego, że słupski zespół wyszedł na kilku punktowe prowadzenie. Czarni nie uniknęli jednak dużej ilości strat, gdzie zespól Jamtland Basket wykorzystał to w kontrach i zakończył pierwszą połowę meczu wynikiem 39-40.

Trwa głosowanie...

Czy Grupa Sierleccy Czarni Słupsk awansuje do fazy grupowej Fiba Europe Cup?

Trzecią kwartę lepiej rozpoczęli Szwedzi, którzy szybko zdobyli 11 punktów przy 2 Czarnych. Mantas Cesnauskis zmuszony był wziąć przerwę na żądanie już po dwóch minutach.

Wskazówki trenera pomogły. Skuteczna obrona, celne rzuty Diante Watkinsa i Mikołaja Witlińskiego spowodowały, że Czarni wyszli na prowadzenie 54:51. Warto zaznaczyć, że Jamtland przez ponad 3 minuty nie zdobył punktów.

Wyśmienite dwie akcje z rzędu rozegrał Zackery Bryant. Najpierw wjazdem pod kosz zdobył dwa punkty i faulowany wykorzystał skutecznie rzut osobisty, a następnie dołożył świetny przechwyt zakończony efektownym wsadem nad obrońcami. Na tablicy pokazał się wynik 59-53 dla Czarnych. Jamtland nie dawał za wygraną i dzięki celnym rzutom za 3 punkty i akcjom spod kosza, pomału odrabiał straty. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 63-63.

Ostatnia czwarta kwarta zapowiadała się bardzo interesująco.

Przez pierwsze minuty żadna z drużyn nie mogła wyjść na wyższe prowadzenie. Po rzutach Bryanta, DiLeo i Colemana zrobiło się 75-69 dla Czarnych.

Dobra obrona spowodowała, że drużyna ze Szwecji nie mogła znaleźć drogi do kosza pudlując kolejne rzuty. Na 2 minuty i 30 sekund do końca meczu, David DiLeo trafił trójkę z rogu boiska i podwyższył wynik na 78-69. Czarni pomimo mocnego pressingu Jamtlandu na swojej połowie, świetnie sobie poradzili i ostatecznie wygrali 83-73.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Jamtland Basket 83:73 ( 20:16 | 19:24 | 24:23 | 20:10 )

Czarni: Watkins 23 (5), Bryant 14 (1), Lake 14, DiLeo 12 (4), Witliński 11, Coleman 5 (1), Musiał 2, Leończyk 2, Chyliński 0

Czarni wygrywając dzisiejszy mecz, wykonali pierwszy krok ku fazie grupowej Fiba Europe Cup. Jutro (28 września) o godzinie 17:30 rozegrają drugi mecz w tych eliminacjach, a przeciwnikiem będzie holenderski ZZ Leiden. Transmisja spotkania na Youtube.com/FIBA.
W przypadku wygranej, Czarni zmierzą się w finale ze zwycięzcą meczu Besiktas Jk / Cholet Basket.