IV liga. Drutex-Bytovia - Gryf Slupsk 3:1

Leszek Literski
Paweł Spryszyński (na pierwszym planie) strzelił pierwszą bramkę dla Drutex-Bytovii.

Spotkanie Bytovii z Gryfem oznaczało spore emocje. Zarowno na boisku, jak i poza nim. Organizatorzy meczu obawiali się bowiem kibiców. Wzmożona ochrona i specjalny sektor dla gości zapewniły spokój na trybunach. Walka toczyła się natomiast na murawie.

Początek spotkania, to wzajemne badanie sił przeciwnika. Szybciej uczynili to gospodarze, ktorzy po kwadransie wyszli na prowadzenie. W 13 minucie Artur Kobiella dośrodkował na 16 metr od bramki Dariusza Piechoty, a Paweł Spryszyński zdołał umieścić piłkę w górnym rogu bramki.
Po kilku minutach niewielka przewaga gospodarzy mogła zakończyć się kolejną bramką, ale tym razem szczęście nie opuściło bramkarza Gryfa.
W miarę upływu czasu śmielej zaatakowali goście. Tuż przed przerwą, po rzucie rożnym piłkę do bramki Bytovii głową skierował Karol Izmajłowicz.
Po przerwie Bytovia śmielej zaatakowała, a słupszczanie nastawili się na grę z kontrataku. Decydująca była 65 minuta. Trener Waldemar Walkusz dokonał zmiany 3 zawodników. Na murawie pojawili się Maciejewski, Mach i Mądzelewski. Ten ostatni 10 minut później wykorzystał podanie z autu i głową zza pola karnego trafił do bramki Gryfa. Aby doprowadzić do remisu piłkarze ze Słupska musieli się odsłonić. Wykorzystali to gospodarze. Dwójkową akcję, Ryszarda Mądzelewskiego Piotra Łapigrowskiego wykończył ten drugi i Dariusz Piechota musiał po raz trzeci wyjmować piłkę z siatki. Mimo doliczonego czasu wynik nie zmienił się.

Drutex-Bytovia Bytów - Gryf 95 Słupsk 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Spryszyński (13), 1:1 Izmajłowicz (43), 2:1 Mądzelewski (75), 3:1 Łapigrowski (87)
Drutex-Bytovia: Misiura, Oblizajek (63. Mach), Cierson, Mielewczyk, Kobiella (85. Szymlek), Pietrzyk, Bryndal (65. Mądzelewski), Kłos, Łapigrowski, Spryszyński (65. Maciejewski)
Gryf 95: Piechota, Izmajłowicz, Solczak (80. W. Kublik), Pawłowski (46. Żyliński), K. Kublik, Barnik (61. Janusz), Burak, Pluta, Pietras, Bielecki, Miastkowski.
Żółte kartki: Burak, K. Kublik (obaj Gryf 95).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani