Jakub Miłosz mistrzem Polski

Agnieszka Caronia
Jakub Miłosz zajęcia szkolne ma dostosowane do programu zajęć treningowych. Trenuje z grupą starszą.
Jakub Miłosz z Soleksu Lębork został mistrzem Polski w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski dzieci 10-11-letnich w pływaniu. Na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym osiągnął dwa najlepsze rezultaty w kraju 1.

Jakub Miłosz z Soleksu Lębork został mistrzem Polski w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski dzieci 10-11-letnich w pływaniu. Na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym osiągnął dwa najlepsze rezultaty w kraju 1.22.59 i 2.58.08. Podopieczny trenera Dariusza Gromulskiego sklasyfikowany został również na 10 miejscu na dystansie 100 m stylem zmiennym (1.19.98).

- Kuba jest zdolnym, utalentowanym chłopcem - mówi trener Gromulski. - W ubiegłym roku zdobył dwa medale w 10-latkach. Tegoroczne rezultaty to duży sukces. Na dystansie 100 metrów wygrał z przewagą trzech sekund nad drugim zawodnikiem. Natomiast na 200 metrów jako jedyny w Polsce popłynął poniżej trzech minut.
Jakub trenuje pływanie od trzech lat. Uczęszcza do klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku. Jego wychowawczynią jest Lidia Polak.
W czasie mistrzostw przeprowadzonych pod koniec maja młodzi pływacy rywalizowali na szesnastu pływalniach w kraju. Wyniki z zawodów trafiły do Warszawy. Na ich podstawie wyłoniono teraz najlepszych pływaków. Oprócz Jakuba, nieźle wypadli także inni zawodnicy z Lęborka. Wśród dziewcząt 11-letnich szóste miejsce zajęła Barbara Raczkowska na 200 m stylem klasycznym z wynikiem 3.16.28. W kategorii dzieci 10-letnich udany występ odnotował Maximilian Miłosz, zajmując piąte miejsce w Polsce na 100 m stylem klasycznym z czasem 1.36.62 oraz ósme na 50 m stylem klasycznym z wynikiem (44.72).
Na wyróżnienie zasługuje również dwunaste miejsce Grzegorza Górnego na 100 m stylem grzbietowym (1.31.32).