Jedna wygrana i jesteśmy w półfinale

RoG
Energa Czarni Słupsk wygrała dwukrotnie z Polpharmą Starogard Gdański

Energa Czarni Słupsk jest już tylko o krok od awansu do półfinału fazy play-off. Dwukrotnie, w piątek i sobotę, na własnym parkiecie pokonali Polpharmę Starogard Gdański.

W pierwszym meczu, wygranym 84:75 Czarni zaczęli bardzo skoncentrowani, a co najważniejsze, byli skuteczni. Trafiał Zbigniew Białek i Mantas Cesnauskis, dobrze dogrywał Jerel Blassingame. W efekcie Czarne Pantery pewnie wygrały dwie pierwsze kwarty. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 44:30.

Zobacz galerię zdjęć z rozgrywek Play Off

w drugiej części Popharma zabrał się do pracy. Zespół Dainiusa Adomaitisa starał się utrzymać bezpieczną przewagę, ale nagły zryw Polpharmy pod koniec meczu zbliżył ją na dystans zaledwie czterech punktów, a główną rolę w tej fazie spotkania zagrał Bryan Gilmur. Czarni jednak nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. "Trójki" Cesnauskisa i Szawarskiego przypieczętowały zwycięstwo Czarnych- Każdy musiał wziąć część odpowiedzialności na siebie i to zrobił – powiedział Dainius Adomaitis, trener Energi Czarnych Słupsk.

Drugi mecz tym razem rozpoczął się od prowadzenia Polpharmy, która wiedział, że dwie porażki w Słupsku zmniejszają jej szanse na awans do kolejnej fazy do minimum. Czarni na początku ułatwili im zadanie. Pomyłki i słaba obrona doprowadziły, że Czarni przegrywali 13:5. To prowadzenie szybko jednak stopniało. Wreszcie zaczął spłacać swój transfer Wiliam Avery. rozgrywający Czarnych Panter trafiał jak na zawołanie. Ostatecznie rzucił 16 punktów. Świetny występ zaliczył również Mantas Cesnauskis. Do przerwy Czarni prowadzili 44:41.

Po przerwie Czarni zagrali twardo w obronie. Bryan Davis i Wiliam Avery, którzy dotąd dawali nadzieję na lepszą grę, niż lepiej grali, wreszcie sie przebudzili. Avery trafiła Davis efektownie bronił. Czarni nie mogli przegrać tego meczu.Mecz zakończył się wynikiem 89:70.

1 spotkanie: Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 84:75 (23:15, 21:15, 18:24, 22:21)

Czarni: Cesnauskis 16 (2), Białek 14 (2x3), Roszyk 0, Avery 11 (1), Szawarski 12 (2), Blassingame 8, Przyborowski 0, Jazvin 4, Davis 13, Leończyk 6.

Polpharma: Hicks 14 (2), Vaughn 15 (3), Mirković 2, Skibniewski 14 (3), Gilmore 9, Matelski 3, , Chanas 9, Archibeque 9 Cielebąk 0

2 spotkanie: Energa Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański 89:70 (22:17, 22:24, 15:12, 30:17)

Energa: William Avery 16 (4), Paweł Leończyk 14, Jerel Blassingame 13 (1), Mantas Cesnauskis 13 (1), Zbigniew Białek 12 (2), Bryan Davis 8, Wojciech Szawarski 7 (1), Krzysztof Roszyk 4, Ermin Jazvin 2, Hubert Pabian 0, Patryk Przyborowski 0.

Dramat Pawła Brożka. Czy zakończy karierę?