(© fot. PP)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Stosunkiem głosów 15:8 przyjęta została uchwała budżetowa. Na wczorajszej sesji prezydent Maciej Kobyliński ogłosił także, że wybrał swojego zastępcę. Oficjalnie nazwisko drugiego wiceprezydenta ma być znane za kilka dni

Słupski budżet w 2011 roku będzie opiewał na kwotę blisko pół miliarda zł. Po jego wykonaniu zadłużenie miasta ma wynieść 53,68 proc. z 60 proc. możliwych. Tak jak w roku ubiegłym podpierać się będzie trzeba kredytami i obligacjami.

Jeśli chodzi o wybranego poza konkursem wiceprezydenta to w kuluarach pojawiła się opinia, że zastępca Macieja Kobylińskiego będzie pochodził z kręgów Platformy Obywatelskiej, która jest największym klubem słupskiej rady.

- Prezydent pojawił się w poniedziałek na posiedzeniu klubu PO by zaproponować autopoprawkę do budżetu - mówi jeden z radnych. - Uchwała budżetowa przeszła z kosmetycznymi poprawkami większością połączonych głosów PO i Lewicy. To może wskazywać, że istnieje już jakaś koalicja.

Zbigniew Konwiński szef słupskiej PO mówi, że żadne formalne porozumienie nie istnieje.

- Procedury mówią wyraźnie, że porozumienie musi być poparte uchwałą zarządu powiatowego PO.
Już wcześniej pojawiła się opcja porozumienia na linii prezydent Maciej Kobyliński - PO, a fotel zastępcy włodarza miał objąć Krzysztof Sikorski.

Czytaj także:
Słupski budżet na pół miliarda złotych
Jest 9 kandydatów na wiceprezydenta Słupska
Krzysztof Sikorski z PO nie będzie wiceprezydentem Słupska

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!