Karate. Drużynowe złoto w kata

Jacek Żukowski
Słupscy zawodnicy ze swoim trenerem Michałem Godniczem.
Słupscy karatecy zdobyli drużynowo złoty medal w konkurencji kata podczas mistrzowskich zawodów rozgrywanych w Holandii. Złoci medaliści wystąpili w składzie: Piotr Benewiat, Tomasz Cywiński i Tomasz Wielesik.

W holenderskim Stadskanaal odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa w Kumite i Kata Północnej Holandii. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników reprezentujących różne style sportów walki z całej Europy. W mistrzowskiej imprezie uczestniczyli także słupscy zawodnicy z słupskiego klubu Karate Champion: Tomasz Cywiński (uczeń pierwszej klasy Gimnazjum nr 6 w Słupsku), Tomasz Wielesik (uczeń pierwszej klasy Gimnazjum nr 2 w Słupsku), Piotr Benewiat (uczeń pierwszej klasy piątego LO w Słupsku), Rafał Kałuziński (student IV roku Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku). Wyniki słupszczan: Rafał Kałuziński w konkurencji mężczyzn żółto-niebieski pas (8-4 KYU) wygrał walki eliminacyjne, jednak wejście do finału przegrał na punkty z reprezentantem Holandii. Tomasz Wielesik zdobył drugie miejsce w konkurencji kata chłopców 13-14 lat. Tomasz Cywiński zdobył szóste miejsce w konkurencji kata chłopców 12-14 lat. Piotr Benewiat zdobył drugie miejsce w konkurencji kata chłopców 15-17 lat oraz trzecie miejsce w konkurencji kumite chłopców 15-17 lat. Drużyna w składzie: Piotr Benewiat, Tomasz Cywiński i Tomasz Wielesik zdobyła złoty medal drużynowo w konkurencji kata chłopców 15-17 lat. Trenerem Słupskiego Klubu Karate Champion jest Michał Godnicz 5 DAN karate. Zajęcia i zapisy do sekcji prowadzone są w każdy wtorek i czwartek w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Kulczyńskiego w Słupsku.